Londonā likumsargi aiztur 62 klimata aktīvistus (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Protestētājs un Londonas policists.
Protestētājs un Londonas policists. Foto: AFP/SCANPIX

Policija 30. oktobrī Londonā aizturējusi 62 klimata aktīvistus, kuri, lēnām ejot pa ielu, traucēja satiksmi.

Šis bija pirmais protests no daudziem solītajiem jaunajā akciju vilnī pret Lielbritānijas naftas un gāzes politiku.

Protestētāji no grupas "Just Stop Oil" aptuveni desmit minūtes lēni soļoja ap Parlamenta laukumu, pirms viņus aizturēja policija.

Organizācija "Just Stop Oil", kas tika izveidota 2022.gada sākumā, vēlas apturēt jaunas naftas un gāzes ieguves aktivitātes Ziemeļjūrā. Tā ir sarīkojusi daudzus protestus, kuru mērķis ir traucēt pasākumus, iestāžu dabu vai cilvēku ikdienas dzīves ritumu. Policija ir aizturējusi tūkstošiem grupas aktīvistu un vairāk nekā 100 aktīvisti ir apcietināti.

Organizācija ir apņēmusies nākamajās trīs nedēļās Londonā rīkot lēnus gājienus "vēl nepieredzētā mērogā". "Just Stop Oil" atbalstītāji ir gatavi šodien un katru dienu doties šādos gājienos, līdz policija sāks saukt pie atbildības īstos noziedzniekus - cilvēkus, kas veicina jaunu naftas un gāzes ieguvi, paziņoja organizācijas preses pārstāvis.

Lielbritānijas valdība šodien paziņoja, ka izsniedz 27 jaunas naftas un gāzes ieguves licences Ziemeļjūrā teritorijās, kuras ir noteiktas par prioritārām, lai palielinātu energoapgādes drošību. Klimata kampaņas aktīvisti apgalvo, ka šis solis neko nemainīs attiecībā uz augstajiem rēķiniem par patērēto enerģiju, bet radīs vēl lielāku peļņu "galvu reibinoši bagātajiem uzņēmumiem".

"Apvienotās Karalistes vēlētāji vēlas siltākas mājas, lētākus enerģijas rēķinus un valdību, kas nebaidās risināt klimata krīzi," sacīja Lielbritānijas "Greenpeace" klimata kampaņas aktīvists Filips Evanss. Viņš pārmeta Lielbritānijas premjerministram Riši Sunakam, ka viņš ignorē šo realitāti un tā vietā izvēlas "piekāpties korporatīvajām interesēm, izsniedzot licences fosilajam kurināmajam".

Tiesa oktobra sākumā piesprieda trim "Just Stop Oil" aktīvistiem desmitiem stundu sabiedrisko darbu pēc tam, kad viņi jūnijā iztraucēja kriketa spēli Lorda kriketa laukumā Londonā. Organizācijas aktīvisti ir iztraucējuši arī citu sporta spēļu pasākumus, tai skaitā Vimbldonas tenisa čempionātu.

Valdība šogad piešķīra policijai jaunas pilnvaras, lai tā spētu labāk tikt galā ar vides aktīvistu protestiem.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu