"Daži no jums neko nav iemācījušies." Izraēlas vēstnieks ANO sāk valkāt dzeltenu Dāvida zvaigzni

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Izraēlas vēstnieks ANO Gilads Erdans, pirmdien uzrunājot Drošības padomi, demonstrēja dzeltenu Dāvida zvaigzni uz krūtīm un solīja to nēsāt, līdz Drošības padome nosodīs palestīniešu grupējuma "Hamās" zvērības.

"Daži no jums neko nav iemācījušies pēdējos 80 gados. Daži no jums ir aizmirsuši, kāpēc šī institūcija tika izveidota," sacīja vēstnieks, nosodot Drošības padomes "klusēšanu" par "Hamās" bezprecedenta uzbrukumiem Izraēlai 7.oktobrī.

ANO Drošības padome, kurā ir 15 valstis, ir dziļi sašķelta šajā jautājumā un nav pieņēmusi nevienu rezolūciju par trīs nedēļas ilgo karu starp Izraēlu un "Hamās".

"Tāpēc es jums atgādināšu. No šodienas katru reizi, paskatoties uz mani, jūs atcerēsieties, ko nozīmē klusēt ļaunuma priekšā," sacīja vēstnieks.

"'Tāpat kā mani vecvecāki un miljoniem ebreju vecvecāki es ar savu komandu turpmāk valkāsim dzeltenās zvaigznes," sacīja Erdans, pieceļoties un piestiprinot pie uzvalka uz krūtīm Dāvida zvaigzni ar uzrakstu "Nekad vairs".

Vēstnieks sacīja, ka valkās to "kā lepnuma simbolu". "Mēs valkāsim šo zvaigzni, līdz jūs pamodīsieties un nosodīsiet "Hamās" zvērības."

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu ir nosaucis "Hamās" 7.oktobra uzbrukumus par ļaunākajiem uzbrukumiem ebreju tautai kopš holokausta.

Drošības padome ir noraidījusi četrus rezolūciju projektus par Izraēlas un "Hamās" konfliktu.

Izraēlas sabiedrotā ASV bloķēja dažus no tiem, jo tajos nebija pieminētas Izraēlas tiesības uz pašaizsardzību. ASV iesniegtu projektu bloķēja Krievija un Ķīna, jo tajā nebija skaidra aicinājuma uz pamieru.

ANO Ģenerālā asambleja piektdien pieņēma nesaistošu rezolūciju, pieprasot "tūlītēju humānu pamieru", bet neminot "Hamās". Izraēlas vēstnieks šo rezolūciju kritizēja kā tādu, kas "ieies vēsturē kā negods".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu