Baidens: Vajadzīga "humāna pauze" Izraēlas un "Hamās" karā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ASV prezidents Džo Baidens.
ASV prezidents Džo Baidens. Foto: Fotophoto/Shutterstock

ASV prezidents Džo Baidens 1. novembrī pauda uzskatu, ka ir vajadzīga "humāna pauze" karā starp Izraēlu un Gazas joslā valdošo palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamās".

Baidens to paziņoja pēc tam, kad viņa vēlēšanu kampaņas runu Mineapolisā trešdienas vakarā pārtrauca kāda protestētāja, aicinot uz pamieru Gazas joslā notiekošajā karadarbībā.

"Es domāju, ka mums ir vajadzīga pauze," atbildēja Baidens, sakot, ka pauze "nozīmē dot laiku gūstekņu izvešanai". Baltā nama amatpersonas vēlāk paskaidroja, ka viņš ar to domājis ķīlnieku atbrīvošanu un humānās palīdzības piegādi.

Baidens ar šo aicinājumu nedaudz atkāpās no savas un citu Baltā nama amatpersonu līdzšinējās nostājas nediktēt Izraēlai, kā tai vajadzētu īstenot savas militārās operācijas, atbildot uz "Hamās" 7.oktobra uzbrukumu.

ASV prezidents ir saskāries ar pastiprinātu spiedienu no cilvēktiesību organizāciju, citu pasaules līderu un pat viņa Demokrātu partijas liberālo biedru puses, kas apgalvo, ka Izraēlas īstenotā Gazas joslas bombardēšana ir palestīniešu kolektīva sodīšana un ka ir pienācis laiks pamieram.

Baltais nams ir atteicies aicināt uz pamieru, bet ir devis mājienus, ka Izraēlai vajadzētu apsvērt humānas pauzes, kas ļautu civiliedzīvotājiem saņemt palīdzību un ļautu ārvalstu pilsoņiem atstāt Gazas joslu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu