LIBL rezultāti: "Ogres" basketbolisti pārspēj "Prometey"

"Ogres" basketbolisti
"Ogres" basketbolisti Foto: Jānis Martels

"Ogres" basketbolisti sestdien "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē pārspēja Rīgā bāzēto Ukrainas klubu "Prometey" un sagādāja pretiniekiem pirmo neveiksmi apvienotajā līgā šosezon, kamēr citā mačā pie pārliecinošas uzvaras tika "Rīgas Zeļļi".

Ogrēnieši izbraukumā ar rezultātu 85:76 (29:18, 15:24, 25:19, 16:15) guva panākumu pār "Prometey".

"Ogre" jau pirmajā ceturtdaļā iekrāja +11, taču līdz pārtraukumam laukuma saimniekiem izdevās samazināt ogrēniešu pārsvaru līdz diviem punktiem. Trešajā ceturtdaļā "Ogre" turpināja ierobežot pretiniekus uzbrukumā un tika pie +7, nosargājot pārsvaru līdz spēles beigām.

Uzvarētāju rindās Kārlis Apsītis ar 22 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija rezultatīvākais, 20 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles pievienoja Naidžels Džonsons, kamēr 14 punktus guva Kristaps Mediss.

"Prometey" vienībā 15 punktus guva Ronalds Mārčs, un Keilebs Agada izcēlās ar 13 punktiem.

"Ogre" līdzšinējās deviņās spēlēs ir izcīnījusi piecas uzvaras, ieņemot devīto pozīciju, bet "Prometey" ar pieciem panākumiem sešās spēlēs ieņem trešo vietu turnīra tabulā.

Citā spēlē "Rīgas Zeļļi" mājinieku lomā ar 81:51 (14:10, 21:7, 18:16, 28:18) pārspēja Tallinas "TalTech"/"Optibet".

Starp laukuma saimniekiem 16 punktus guva Dāvids Vīksne, kamēr Zigmārs Raimo un Aizija Osborns pievienoja attiecīgi 14 un 13 punktus.

Tallinas komandā rezultatīvākais ar 13 punktiem un septiņām bumbām zem groziem bija Indreks Suneliks.

Rīdzinieki ir sakrājuši sešus panākumus septiņās spēlēs un ieņem otro vietu turnīra tabulā, bet tallinieši ar sešām uzvarām astoņās spēlēs ir ceturtajā pozīcijā.

Jau ziņots, ka sestdien "VEF Rīga" ar 96:46 sagrāva "Viimsi" no Igaunijas.

Bez Rīgā bāzētās Ukrainas komandas "Prometey" LIBL šosezon startē "VEF Rīga", "Ventspils", "Liepāja", "Ogre", "Latvijas Universitāte", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Rīgas Zeļļi". Igauniju LIBL pārstāv Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", "Parnu Sadam", "Viimsi", Raplas "Avis Utilitas", Tallinas "TalTech"/"Optibet", "Keila"/"Coolbet" un Tallinas "Kalev".

Pamatturnīrā komandas sacenšas divu apļu turnīrā, pēc kura astoņas labākās piedalīsies izslēgšanas spēlēs. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētāji tiks noskaidroti sērijās līdz divām uzvarām, bet finālā notiks viena spēle tās komandas laukumā, kura pamatturnīrā būs augstākā vietā.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad sacensībās piedalījās 15 komandas. Finālčetrinieka turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Ventspils" basketbolisti.

Pagājušajā sezonā "Final 4" turnīra finālā par čempioniem kļuva Slobožanskas "Prometey" basketbolisti.