Itālijas policija konfiscē 779 miljonus eiro no "Airbnb" par nesamaksātiem nodokļiem. Uzņēmums ir "pārsteigts un vīlies"

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Boumen Japet/Shutterstock

Itālijas finanšu policija pirmdien konfiscēja vairāk nekā 779 miljonus eiro no tiešsaistes mājokļu izīrēšanas platformas "Airbnb" par tā nesamaksātiem nodokļiem.

Konfiskācija tika veikta pēc Milānas prokuroru rīkojuma, kuri apsūdz šo vietni par īres ienākumu nodokļa neiekasēšanu no mājokļu izīrētājiem laikā no 2017. līdz 2021. gadam.

"Airbnb" neiekasēja prasīto 21% nodokli par visām mājokļu īstermiņa izīrēšanām, liecina apsūdzības kopsavilkums, kuru parakstījis Milānas prokurors Marčello Viola un publicējusi finanšu policija.

Uzņēmums paziņoja, ka ir "pārsteigts un vīlies" par šo konfiskāciju, jo esot "kopš 2023. gada jūnija aktīvi apspriedies ar Itālijas nodokļu aģentūru, lai atrisinātu šo jautājumu".

"Mēs esam pārliecināti, ka esam rīkojušies pilnīgi atbilstoši likumam, un esam nodomājuši izmantot savas tiesības attiecībā uz šo jautājumu," teikts "Airbnb" paziņojumā.

ASV dibinātā kompānija "Airbnb, Inc." pēdējos gados ir ievērojami paplašinājusi savu darbību visā pasaulē, dodot iespēju lietotājiem pārnakšņot privātos mājokļos, nevis viesnīcās vai hosteļos.

Kompānija paziņoja, ka ir juridiski apstrīdējusi 2017. gadā pieņemto Itālijas likumu, kas pieprasa īstermiņa izīrēšanas platformām, kuras apstrādā maksājumus, ieturēt īres ienākumu nodokli.

Eiropas Savienības Tiesa 2022. gadā nolēma, ka dalībvalstis var pieprasīt īstermiņa izīrēšanas platformām iekasēt ienākuma nodokli.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu