Bēga no policijas pa ietvēm un pretējo braukšanas joslu. Nepilngadīgs motocikla šoferis Jelgavā pārkāpj likumu 17 reizes (2)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Jaromir Chalabala/Shutterstock

Pagājušajā nedēļas nogalē kāds 2006. gadā dzimis jaunietis ar motociklu nepakļāvās policistu aicinājumam apturēt transportlīdzekli un sāka bēgšanu, kuras laikā ne vienu reizi vien pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus un kopumā tika pie septiņpadsmit administratīvo pārkāpumu procesiem, informē Valsts policijā. 

Šī gada 4. novembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Reaģēšanas nodaļas amatpersonas Jelgavā veica satiksmes uzraudzību. Pulksten 20.11 policistu uzmanību piesaistīja kāds motociklists, kurš brauca pa Lielo ielu virzienā no Cukura uz Pasta ielas pusi. Transportlīdzekļa vadītājs izrādīja neikdienišķas braukšanas manieres, kas izpaudās kā agresīva motocikla vadīšana, kopējās ceļu satiksmes dalībnieku plūsmas traucēšana, kā arī pārējo ceļu satiksmes dalībnieku ignorēšana, vairākkārt nepamatoti mainot braukšanas joslas, un vairāku sastrēgumā stāvošu vai kolonnā braucošu transportlīdzekļu apdzīšana pa pretējā braukšanas virziena joslu.

Valsts policijas amatpersonas, to pamanot, aicināja vadītāju apturēt transportlīdzekli, tostarp vairākkārtīgi to sakot pa skaļruni, bet šī prasība tika ignorēta un jaunietis bēga, izvairoties no policijas, kas tam sekoja.

Jaunais motociklists, ņemot vērā transportlīdzekļa parametrus, spēja izbraukt teju visu Jelgavas centru, savā maršrutā iekļaujot ne tikai galvenās ielas ar aktīvu satiksmes plūsmu, bet arī mazās dzīvojamo māju pagalmos esošās ieliņas un gājēju ietves, klaji ignorējot gan policijas darbinieku aicinājumus, gan citu satiksmes dalībnieku drošību.

Pēc neilga laika bēgšanas mēģinājums tika pārtraukts un policija bēgošo vadītāju apstādināja. Valsts policijas amatpersonas konstatēja, ka šo «XRacing» motociklu vadījis kāds 2006. gadā dzimis jaunietis. Veicot dokumentu pārbaudi, izrādījās, ka motocikls vadīts bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kas noteiktā kārtībā nav iegūtas, kā arī bez aizsargķiveres.

Pārbaudot transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, tika konstatēts, ka motocikls noteiktajā kārtībā nav reģistrēts, kā arī noteiktajā termiņā tam nav veikta tehniskā apskate un nav iegādāta OCTA (obligātā civiltiesiskā apdrošināšana) polise. Tāpat motocikls nebija aprīkots ar tumšajam laikam atbilstošām apgaismes ierīcēm.

Šie ir tikai seši no pārkāpumiem, kurus papildina vēl vienpadsmit ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, kurus jaunietis izdarīja, mēģinot bēgt no policijas.

Tie ir transportlīdzekļa vadīšana pa gājēju ietvi, kā arī pretējo braukšanas joslu, krustojuma šķērsošana pie aizliedzošā luksofora signāla, braukšana pa vienvirziena ceļu pretējā virzienā, kā arī agresīva braukšana, kas izpaudās kā traucējumi vienmērīgai satiksmes plūsmai un citu ceļu satiksmes dalībnieku ignorēšana, atrodoties uz ceļa braucamās daļas.

Par visiem šiem pārkāpumiem tika sākti septiņpadsmit administratīvā pārkāpuma procesi, un transportlīdzekļa vadītājs visos atzīst savu vainu.

Iespējams, jaunieti uz šo rīcību, sākot izvairīšanos no policijas, mudināja jau zināmie pārkāpumi, kuri bija transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa un vadīšanas tiesību neesamības dēļ.

Tomēr, atsaucoties uz policistu sākotnējiem aicinājumiem apturēt transportlīdzekli, pārkāpumu skaits varēja būt ievērojami mazāks.

Valsts policija aicina ievērot ceļu satiksmes noteikumus, sekot līdzi sava transportlīdzekļa tehniskajam stāvoklim, kā arī atsaukties policistu aicinājumiem, jo to ignorēšana var tikai palielināt pārkāpumu skaitu un apdraudēt citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu