"Latvija nav dusmīga un naidpilna valsts." Kustības "Dzīvesbiedri" vadītājs prognozē opozīcijas referenduma centienu izgāšanos (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Kustības "Dzīvesbiedri" vadītājs Kaspars Zālītis.
Kustības "Dzīvesbiedri" vadītājs Kaspars Zālītis. Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeimas opozīcijas deputātu centieni panākt referenduma ierosināšanu par partnerības institūta ieviešanu Latvijā izgāzīsies, prognozes 10. novembrī intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pauda kustības "Dzīvesbiedri" vadītājs Kaspars Zālītis.

"Latvija nav dusmīga un naidpilna valsts", tāpēc cilvēki, visticamāk, neies un neparakstīsies pret citiem cilvēkiem.

Līdz ar to, visticamāk, atliks tikai nogaidīt divus mēnešus, kamēr likuma izsludināšana tiks iepauzēta, bet beigās vienalga "mēs kopā varēsim svinēt šo brīvību un cilvēcību" nākamā gada 1. jūlijā, kad stāsies spēkā Saeimas pieņemtā partnerības institūta likumu pakotne.

Kā ziņots, Saeimas vairākums ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) virzīto likumprojektu pakotni, ar kuru Latvijā no 2024.gada vidus paredzēts ieviest jaunu tiesību institūtu - partnerību, kas būs arī veids, kā savas attiecības legalizēt un juridiski sakārtot viena dzimuma pāriem.

Tomēr īsi pēc tam opozīcijas politiskie spēki paziņoja, ka ir savākuši 34 Saeimas deputātu parakstus, lai mēģinātu panākt referenduma ierosināšanu par minētajā likumu pakotnē esošā Notariāta likuma grozījumu ieviešanu.

Par šādu ieceri parakstījušies "Apvienotā saraksta", "Latvija pirmajā vietā" un Nacionālās apvienības deputāti. Atbilstoši Satversmei attiecīgie paraksti iesniegti Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam.

Satversmē ir noteiktas tiesības vismaz 34 deputātiem apstādināt likumprojektu izsludināšanu uz diviem mēnešiem, lai viena mēneša laikā censtos Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) organizētā parakstu vākšanā saņemt vajadzīgo atbalstu referenduma organizēšanai par šo jautājumu.

Kad CVK būs izsludinājusi parakstu vākšanu, referenduma ierosināšanai mēneša laikā būs jāsavāc vienas desmitās daļas jeb 155 000 vēlētāju parakstu.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu