ANO Starptautiskajā tiesā pirmo reizi institūcijas vēsturē netiek ievēlēts Krievijas pārstāvis

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ANO Starptautiskās tiesas tiesnešu ievēlēšana.
ANO Starptautiskās tiesas tiesnešu ievēlēšana. Foto: SIPA/Scanpix

ANO Starptautiskajā tiesā 9. novembrī ievēlēti pieci tiesneši uz nākamajiem deviņiem gadiem, un pirmo reizi šīs institūcijas vēsturē netika ievēlēts Krievijas pārstāvis.

Pēc ANO Drošības padomes balsojuma Starptautiskajā tiesā tika ievēlēti Bogdans Auresku no Rumānijas, Sāra Hulla Klīvlenda no ASV, Huans Robledo no Meksikas, Hilarija Čārlzvorta no Austrālijas un Dire Tladi no Dienvidāfrikas. Šie kandidāti saņēma vajadzīgo balsu skaitu arī ANO Ģenerālajā asamblejā.

Saskaņā ar procedūru Starptautiskās tiesas locekļu vēlēšanas notiek vienlaikus un neatkarīgi viena no otras Ģenerālajā asamblejā un Drošības padomē.

"ANO ir sākusi attīrīties no Krievijas ļaunprātīgās ietekmes. Pirmo reizi ANO vēsturē tās dalībvalstis liedza Krievijai tiesības to vārdā īstenot tiesiskumu Starptautiskajā tiesā. Pasaule redz, kas iznīcina starptautiskās tiesības, nevis aizsargā tās. Apsveicu Austrālijas, Meksikas, Rumānijas, Dienvidāfrikas un ASV pārstāvjus," platformā "X" paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Starptautiskā tiesa tika dibināta 1946. gadā, un tā ir viena no sešām galvenajām ANO struktūrām. Hāgā bāzētās tiesas kompetencē ir strīdu izšķiršana starp valstīm un konsultatīvu atzinumu sniegšana starptautiskās organizācijas struktūrām.

Starptautiskā tiesa sastāv no 15 tiesnešiem, un tās sastāvā nedrīkst būt divi vienas valsts pilsoņi. Tiesas locekļi tiek ievēlēti uz deviņiem gadiem un var tikt ievēlēti atkārtoti.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu