"Mums ir jābūt gataviem ilgstošai cīņai." Stoltenbergs par karu Ukrainā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: PETRAS MALUKAS/AFP

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs intervijā ziņu aģentūrai DPA sacīja, ka cer uz Ukrainas bruņoto spēku panākumiem cīņā pret Krievijas karaspēku, taču brīdināja, ka tas nebūs viegli.

"Mums ir jābūt gataviem ilgstošai cīņai. Karš pēc būtības ir neparedzams," vizītē Berlīnē aģentūrai DPA sacīja Stoltenbergs.

"Mēs zinām, ka tas, kas notiek pie sarunu galda, ir nesaraujami saistīts ar situāciju kaujas laukā," viņš piebilda.

Stoltenbergs sacīja, ka tikai militārais atbalsts var nodrošināt, ka Ukraina paliek suverēna un demokrātiska valsts, un pārliecināt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ka viņš nevar uzvarēt kaujas laukā.

Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs pagājušajā nedēļā atzina, ka karš Ukrainā ir iestrēdzis.

"Kara pāreja uz pozicionālu formu noved pie tā ieilgšanas un rada ievērojamus riskus gan Ukrainas bruņotajiem spēkiem, gan valstij kopumā," žurnālā "The Economist" publicētā rakstā norādīja Zalužnijs.

Stoltenbergs sacīja, ka vienmēr ir bijis skaidrs, ka tas nebūs viegli. "Mēs zinājām, ka Krievija mēnešiem ilgi ir gatavojusi aizsardzības līnijas - ar mīnām, ar tanku tranšejām, ar daudzām aizsardzības pozīcijām," sacīja ģenerālsekretārs. Tomēr ukraiņi "ir spējuši gūt panākumus un atbrīvot vairāk teritorijas," viņš uzsvēra.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu