FOTO ⟩ Rīgā tūkstošiem cilvēku piedalās lāpu gājienā un noliek svecītes pie Rīgas pils

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Lāčplēša dienas vakarā pie Rīgas pils mūra tūkstošiem cilvēku noliek svecītes.

Gājiens notika policijas pavadībā, kura nepieciešamības gadījumā apturēja satiksmi.

Lāpu gājiena dalībnieku vidū bija samēra daudz jaunieši un ģimeņu ar maziem bērniem, novēroja aģentūra LETA.

Ziņots, ka 11.novembrī ikgadējā Lāčplēša dienas pasākumā "Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem" plkst.16 notika tradicionālā piemiņas svecīšu iededzināšana Rīgas Brāļu kapos, kam sekoja lāpu gājiens līdz Brīvības piemineklim, kur tika godināti Brīvības cīnītāji.

Lāpu gājiens noslēdzās 11.novembra krastmalā, kur notika uguns plosta palaišana Daugavā.

Pie Rīgas pils mūriem iedzīvotāji aicināti iedegt sveces, godinot Latvijas aizstāvjus. Arī šogad biedrība "Tavi draugi" sveču pārpalikumus pārkausēs ierakumu svecēs Ukrainas aizstāvjiem. Rīdzinieki Lāčplēša dienas vakarā varēs ziedot sveču materiālu, tas ir, parafīna sveču pārpalikumus vai jaunas sveces biedrības "Tavi draugi" ziedošanas punktā 11.novembra krastmalā.

Tūkstošiem cilvēku pie Rīgas pils mūra noliek svecītes

Lāčplēša dienas vakarā pie Rīgas pils mūra tūkstošiem cilvēku noliek svecītes.

Kā novēroja aģentūra LETA, svecītes pie Rīgas pils mūra nesteidzīgi dodas nolikt gan vecāki, gan jaunāki cilvēki.

Kuplā skaitā ieradušās arī ģimenes ar bērniem.

Foto: Svecīšu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un lāpu gājiena dalībnieku sagaidīšana

Foto: Plosta palaišana Daugavā 

Foto: Svecītes pie Rīgas pils

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 3.novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919.gada 11.novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums - Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi - "Par Latviju". Lāčplēša Kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Neatkarības karā vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā ir pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.

Latvijas Neatkarības karš ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas - Krievijas miera līgums. 11.augustu Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu