Šobrīd gandrīz 88 000 autovadītāju nav derīgu medicīnisko izziņu

LETA
Satiksme Krišjāņa Valdemāra ielā.
Satiksme Krišjāņa Valdemāra ielā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Šobrīd 87 964 autovadītājiem ar derīgu braukšanas apliecību nav derīgas medicīniskās izziņas, aģentūru LETA informēja konkursa "Drošākais uzņēmuma autoparks 2023" rīkotāji, atsaucoties uz Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datiem.

Kā liecina Valsts policijas dati, šī gada desmit mēnešos fiksēti 1440 pārkāpumi, autovadītājiem pie stūres sēžoties bez derīgas medicīniskās izziņas. Salīdzinājumam - tādā pašā periodā pērn šādu pārkāpumu izdarījuši 1398 šoferi.

Ceļu satiksmes likums nosaka, ka transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nedrīkst izmantot, ja transportlīdzekļa vadītājs nav normatīvajos aktos noteiktajā termiņā veicis kārtējo veselības pārbaudi vai veselības pirmstermiņa pārbaudi, un pie stūres drīkst sēsties vien tad, kad veselības pārbaude paveikta.

Saskaņā ar Valsts darba inspekcijas datiem 2023. gada desmit mēnešos izmeklēti un reģistrēti 18 dabīgās nāves gadījumi darbā, no tiem piecos gadījumos bojā gājuši transportlīdzekļu vadītāji.

Visiem bijušas veiktas obligātās veselības pārbaudes, tomēr tā ne vienmēr notiek. Gan pērn, gan aizpērn izmeklēti un reģistrēti dabīgas nāves gadījumi, kad bojā gājuši transportlīdzekļu vadītāji, kuriem nebija veikta obligātā veselības pārbaude. Starp dabīgā nāve mirušajiem autovadītājiem ir gan traktortehnikas, gan elektrokāru, gan kravas automobiļu un autobusu vadītāji.

Šogad jau vienpadsmito reizi norisināsies apdrošināšanas AS "Balta", Satiksmes ministrijas un auto nozares pārstāvju organizētais konkurss - gada balva "Drošākais uzņēmuma autoparks 2023". Gada balvas "Drošākais uzņēmuma autoparks" mērķis ir rosināt Latvijas uzņēmumu, valsts iestāžu un pašvaldību izpratni un vajadzību pēc droša uzņēmuma autoparka un veicināt labo praksi to pārvaldībā, kā arī informēt par autotransporta nozares tendencēm, iepazīstināt ar ceļu satiksmes drošību veicinošiem risinājumiem un godināt izcilākos uzņēmumu autoparkus.

Konkurss noslēgsies šī gada 30.novembrī plkst.10 klātienes balvu pasniegšanas ceremonijā, kurā tiks apbalvoti labāko uzņēmumu autoparku īpašnieki un pārvaldnieki, kā arī norisināsies ekspertu diskusija "Drošas satiksmes ABC: Auto, Bizness, Cilvēks 2023".

Diskusijas pirmais bloks "Kravas pārvadātāji: ceļu satiksmes nekontrolētākie un bīstamākie dalībnieki? " būs veltīts tieši kravas auto lomai drošas satiksmes nodrošināšanā, kontroles mehānismiem, tehniskajam novērtējumam, tehnoloģiju "higiēnas" minimumam utt. Pasākums būs skatāms tiešsaistē "Balta" "Facebook" kontā.

Konkursu organizē "Balta" sadarbībā ar Satiksmes ministriju.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu