Pk, 1.12.2023.

ASV amatpersona: Sankcijām izdevies vājināt Krievijas militārās spējas

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
ASV Tirdzniecības sekretāra vietnieks globālo tirgu jautājumos, ģenerāldirektors ārzemju tirdzniecības dienesta globālo tirgu nodaļā Aruns Venkatamarans.
ASV Tirdzniecības sekretāra vietnieks globālo tirgu jautājumos, ģenerāldirektors ārzemju tirdzniecības dienesta globālo tirgu nodaļā Aruns Venkatamarans. Foto: Lita Millere/LETA

ASV sankcijas pret Krieviju devušas ievērojamu ietekmi kaujas laukā, aģentūrai LETA uzsvēra ASV Tirdzniecības sekretāra vietnieks globālo tirgu jautājumos, ģenerāldirektors ārzemju tirdzniecības dienesta globālo tirgu nodaļā Aruns Venkatamarans.

Viņš atzīmēja, ka izdevies vājināt Krievijas militārās spējas. Tāpat ir novērsts pusvadītāju eksports, kas būtu ļāvis Krievijai gūt panākumus kaujas laukā. Pēc Venkatamarana paustā, veikti arī tādi pasākumi, kas vājinājuši Krievijas ekonomiku.

"Esam centušies to paveikt, lai tiešā veidā nekaitētu Krievijas iedzīvotājiem, jo konflikts nav saistīts ar Krievijas tautu, bet gan ar Krievijas valdību, militārajiem spēkiem un nelikumīgo agresiju, ko Krievija īsteno Ukrainā. Sankcijas un eksporta kontrole ir iedarbīga, bet tam ir vajadzīgs laiks," uzsvēra ASV amatpersona.

Taujāts, vai ASV varētu apsvērt jaunu sankciju piemērošanu Krievijai un Baltkrievijai, Venkatamarans klāstīja, ka liela uzmanība tiek pievērsta sankciju un eksporta kontroles pasākumu efektivitātei. ASV sadarbojas ar partneriem, lai saprastu, kā šie sankciju un eksportu kontroles pasākumu darbojas partneru tirgos, lai valstis varētu doties vienā virzienā un reaģētu uz jebkādām pamanītām problēmām.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu