Krievijas delegācija dodas uz Ziemeļkoreju, lai turpinātu stiprināt attiecības

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas delegācija dabas resursu ministra Aleksandra Kozlova vadībā devusies uz Phenjanu, lai stiprinātu Krievijas un Ziemeļkorejas attiecības.

Vizīte notiek nepilnu nedēļu pēc tam, kad ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens brīdināja, ka saites starp Phenjanu un Maskavu ir "pieaugošas un bīstamas", mudinot Ziemeļkorejas sabiedroto Ķīnu savaldīt ar kodolieročiem bruņoto valsti.

Delegācija otrdien ieradās Phenjanā, lai apspriestu "sadarbību tirdzniecības, ekonomikas, zinātnes un tehnoloģiju jomās", vēsta Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Krievijai un Ziemeļkorejai abām ir piemērotas starptautiskās sankcijas - Krievijai par iebrukumu Ukrainā un Ziemeļkorejai par kodolieroču un raķešu programmām.

Dienvidkoreja apsūdz Phenjanu, ka tā ir piegādājusi Maskavai vairāk nekā miljonu artilērijas šāviņu, lai tos izmantotu karā ar Ukrainu. Seula apgalvo, ka Ziemeļkoreja pretī saņēmusi palīdzību militāro satelītu tehnoloģiju jomā. G7 valstu diplomāti pagājušajā nedēļā nosodīja šos ieroču darījumus, mudinot Ziemeļkoreju un Krieviju "nekavējoties pārtraukt visas šādas darbības".

Abu valstu sadarbība pastiprinājusies pēc Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna un Krievijas diktatora Vladimira Putina tikšanās septembrī. Kims pirms šī samita paziņoja, ka attiecības ar Maskavu ir viņa "prioritāte numur viens".

KCNA vēsta, ka Krievija vēlas attīstīt sadarbību saskaņā ar Krievijas un Ziemeļkorejas samitā panāktajām norunām. Aģentūras izplatītajos attēlos redzams, kā Krievijas delegācija noliek vainagu pieminekļu kompleksā Phenjanā, kur atrodas milzīgas Ziemeļkorejas bijušo diktatoru statujas.

KCNA ziņo, ka vienā no galvaspilsētas lielākajām viesnīcām notika pieņemšana, kurā amatpersonas vienojās "turpināt atjaunot divpusējās attiecības visās jomās un attīstīt tās jaunā augstākā līmenī". Šodien aģentūra ziņo, ka Ziemeļkorejas delegācija devusies uz forumu Krievijas pilsētā Permā.

Analītiķi uzskata, ka Krievija un Ziemeļkoreja šādi vēlas uzsvērt savu pieaugošo sadarbību, neraugoties uz globālo kritiku.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu