Vācu žurnālistu apsūdz finansējuma saņemšanā no Krievijas oligarha

LETA
Klaviatūra. Ilustratīvs attēls.
Klaviatūra. Ilustratīvs attēls. Foto: Pexels

Vācijas sabiedriskā raidorganizācija NDR otrdien paziņoja, ka apsver iespēju vērsties tiesā pret žurnālistu Hūbertu Zaipelu, kurš apsūdzēts par naudas saņemšanu no kāda Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam pietuvināta oligarha.

"Mums ir aizdomas, ka mēs, un līdz ar to arī mūsu auditorija, esam apzināti maldināti," norādīja NDR priekšsēdētājs Joahims Knuts. "Tagad mēs turpināsim izskatīt šo jautājumu un apsveram iespēju vērsties tiesā" pret attiecīgo personu, paziņoja Knuts.

Vairāki Vācijas plašsaziņas līdzekļi ziņojuši, ka Zaipelu, kurš ir veidojis vairākas NDR dokumentālās filmas un uzrakstījis vairākas grāmatas par Krieviju un Putinu, daļēji finansējusi kāda Kremlim pietuvināta persona.

Saskaņā ar mediju ZDF, "Der Spiegel" un "Paper Trailer Media" sniegto informāciju Zaipels par divām grāmatām saņēmis kopumā 600 000 eiro caur Kiprā reģistrētu uzņēmumu, kas saistīts ar Putinam pietuvināto oligarhu Alekseju Mordašovu.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā pret Mordašovu, kuram pieder Krievijas tērauda koncerns "Severstal", ir vērstas ASV, Eiropas Savienības un Lielbritānijas sankcijas.

Zaipela darījumus otrdien atmaskoja Starptautisko pētniecisko žurnālistu konsorcijs (ICIJ), atsaucoties uz Kiprā bāzētu finanšu pakalpojumu uzņēmumu konfidenciāliem dokumentiem.

Zaipels 2015. un 2021.gadā Vācijā publicēja grāmatas par Putinu un 2012.gadā par Krievijas diktatoru veidoja dokumentālo filmu, kas tika pārraidīta NDR, bet divus gadus vēlāk publicēja ekskluzīvu interviju ar Putinu.

Saskaņā ar NDR priekšsēdētāja teikto, Zaipels atzinis, ka sponsorēšanas līgumu ietvaros ir saņēmis naudu no Krievijas oligarha divos maksājumos 2013. un 2018.gadā. Taču sarunā ar ICIJ viņš apgalvoja, ka neesot Putina aģents.

Taču telekanāls NDR paziņoja, ka "saskata tajā būtisku interešu konfliktu, kas liek apšaubīt Zaipela kunga žurnālista neatkarību".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu