ISW: Krievi frontē cenšas atgūt iniciatīvu ar vairākiem uzbrukumiem vienlaikus

LETA
Ukrainas karavīrs frontes līnijā Doņeckā
Ukrainas karavīrs frontes līnijā Doņeckā Foto: ANATOLII STEPANOV/AFP

Krievijas karspēks frontē Ukrainā cenšas atgūt iniciatīvu, Ukrainas austrumos vienlaikus veicot vairākas uzbrukuma operācijas, uzskata ASV Karas studiju institūta (ISW) analītiķi.

Tiesa gan, nav skaidrs, vai krievi spēs pilnībā atgūt iniciatīvu, jo Ukrainas karaspēks turpina izvērst spiedienu frontes kritiskajos sektoros, norāda domnīcas analītiķi.

Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs pirmdien sarunā ar ASV apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētāju Čārlzu Braunu atzina, ka situācija vissaspringtākā ir Avdijivkas, Kupjanskas un Marjinkas virzienos, tomēr Ukrainas karavīri turpina uzbrukuma operācijas virzienos, kas konkrēti netika minēti, atgādina ISW.

Ukrainas armijas Sauszemes karaspēka komandieris Oleksandrs Sirskis savukārt norādījis, ka Krievijas karaspēks vienlaikus izvērsis uzbrukuma darbības vairākos virzienos un cenšas cita starpā pārņemt iniciatīvu uz ziemeļiem un dienvidiem no Bahmutas.

Arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sacījis, ka ukraiņu karavīri ziņojuši - krievi pastiprinājuši uzbrukumus Kupjanskas, Avdijivkas un Doneckas virzienos.

Ukrainas amatpersonu teiktais par krievu operāciju tempu saskan ar ISW vērtējumu par krievu uzbrukuma operācijām, īpaši Kupjanskas, Avdijivkas un Marjinkas virzienos.

Krievijas karaspēkam, domājams, būs grūti pilnībā atgūt iniciatīvu frontē, bet Ukrainas karaspēks turpina pats savas uzbrukuma operācijas un frontē gūst panākumus taktiskajā līmenī, īpaši Zaporižjas apgabalā un Dņepras austrumu (kreisajā) krastā Hersonas apgabalā.

Krievijas militārajai pavēlniecībai, šķiet, būs jāpieņem lēmums - atstāt karavīrus atsevišķos frontes sektoros, lai aizsargātos pret ukraiņu uzbrukumiem, vai pārdislocēt tos uz citām vietām uzbrukuma operāciju atbalstam, kas, visticamāk, bez pastiprinājuma tiks izbeigtas.

Šī izvēle, domājams, traucēs Krievijai atgūt iniciatīvu tuvāko nedēļu laikā, norāda ISW analītiķi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu