Okupanti Krimā koncentrējuši 800 raķešu

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Krievi okupētajā Krimā koncentrējuši vairāk nekā 800 raķešu, lai šoziem īstenotu enerģētisko teroru, ceturtdien pavēstīja Ukrainas dienvidu aizsardzības spēku preses centra vadītāja Natālija Humeņuka.

"Mēs runājām par to, ka balstāmies Galvenās izlūkošanas pārvaldes (HUR) datos. Zinām, ka Krimas pussalā ienaidniekam izvērsts pamatīgs militāro resursu centrs, cita starpā tur tieši sakoncentrētas raķetes "Kaļibr", arī raķetes "Oņiks" tiek palaistas no Krimas pussalas," sacīja amatpersona. "Ienaidnieks viennozīmīgi uzkrāj potenciālu, tas ir acīmredzami."

Gaisa bāzējuma raķetes koncentrētas vietās, kur tās var iekraut lidmašīnās.

"Mēs kopumā runājam par vairāk nekā 800 raķešu, kas ir gatavas, lai ienaidnieks tās izmantotu enerģētiskā terora posmam," uzsvēra Humeņuka.

Krievijas karaspēks uzkrāj bruņojumu, lai veiktu triecienus Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai, jau iepriekš vēstīja tīmekļa medijs UNIAN.

Atbilstoši Ukrainas Enerģētikas ministrijas ziņām krievi gaida, kad Ukrainā iestāsies stabils sals, lai sāktu masveida triecienus enerģētikas infrastruktūrai.

HUR savukārt norāda, ka šoziem Krievijai būs grūtāk īstenot triecienus Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai, jo Ukraina tiem ir sagatavojusies.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu