Zelenskis: Krievija uzkrāj raķetes triecieniem Ukrainas enerģētikas objektiem

LETA
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis Foto: Virginia Mayo/AP

Krievijas spēki uzkrāj raķetes, lai ar tām dotu triecienus Ukrainas enerģētikas objektiem nākamajos ziemas mēnešos, 16. novembrī reportieriem paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Zelenskis iepriekš bija brīdinājis, ka Krievija varētu veikt vairāk gaisa triecienu Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai pirms ziemas, kā to jau bija darījusi pērn.

"Mans vērtējums ir tāds, ka viņi uzkrāj [raķetes], bet viņiem nav daudz vairāk raķešu salīdzinājumā ar to skaitu, kas viņiem bija iepriekš," sacīja Zelenskis, atgādinot par pērn veiktajiem uzbrukumiem Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai.

Kijiva ir aicinājusi savus sabiedrotos ārvalstīs atbalstīt tās pretgaisa aizsardzības sistēmas, lai novērstu pērnā gada triecienu atkārtošanos, kad miljoniem cilvēku palika aukstumā un tumsā uz ilgākiem laika periodiem.

"Aizsardzības ziņā mēs esam labākā stāvoklī nekā psgājušajā ziemā," sacīja Zelenskis, tiekoties ar reportieriem Kijivā.

Viņš piebilda, ka varas iestādes ir uzbūvējušas vairāk bumbu patvertņu un palielinājušas palīdzības punktu skaitu, kur pilsoņi var sasildīties un uzlādēt tālruņus gaisa triecienu izraisītu elektroapgādes pārtraukumu gadījumā.

Zelenskis tomēr savā vakara uzrunā brīdināja, ka Ukrainai nav "simtprocentīgas aizsardzības" no Krievijas gaisa uzbrukumiem. "Tādām pilsētām kā Harkiva, tādiem apgabaliem kā Doneckas un Zaporižjas apgabali vajag vairāk [pretgaisa aizsardzības] sistēmu," teica Zelenskis.

Viņš arī sacīja reportieriem, ka Rietumu noteiktās sankcijas Krievijai ir palēninājušas Krievijas raķešu ražošanu, bet Maskavas apgāde ir kaujas droniem ir "vairāk vai mazāk laba".

"Ziema būs grūta, bet ne sliktāka par ieprieksējo," sacīja Zelenskis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu