Vairāk nekā 300 protestētāju ASV bloķē tiltus, pieprasot pamieru Gazas joslā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Protestētāji Sanfrancisko pieprasa pamieru Gazā.
Protestētāji Sanfrancisko pieprasa pamieru Gazā. Foto: Reuters/ScanPix

Demonstranti, kas pieprasa pamieru Gazas joslā, 16. novembrī bloķēja tiltus ASV Bostonas un Sanfrancisko pilsētās.

Demonstranti bloķēja visas satiksmes joslas uz Sanfrancisko-Oklendas līča tilta, un daži no viņiem iemeta savu automašīnu atslēgas līča ūdeņos. Vismaz 50 protestētāji tika aizturēti un 15 mašīnas tika aizvilktas.

Demonstrācija notika laikā, kad ASV prezidents Džo Baidens un citi pasaules līderi piedalījās Āzijas-Klusā okeāna Ekonomiskās sadarbības līderu konferencē Sanfrancisko.

Vairāk nekā 200 protestētāju, uz vairākām stundām bloķējot satiksmi, pieprasīja, lai Baidens aicinātu uz tūlītēju pamieru karā starp Izraēlu un "Hamās" Gazas joslā.

Bostonā apmēram 100 demonstrantu vairāk nekā divas stundas bloķēja satiksmi uz tilta, kas savieno Bostonu ar tās piepilsētu Kembridžu.

Viņi skandēja "pamieru tagad!" un turēja plakātu ar uzrakstu "Ebreji saka: pamieru tagad". Demonstranti aicināja demokrātu senatori no Masačūsetsas Elizabeti Vorenu darīt vairāk, lai apturētu karadarbību.

Palestīniešu atbalsta demonstrācijas ASV arvien vairāk sāk traucēt sabiedrisko kārtību. Pamieru Gazas joslā pieprasoši demonstranti trešdien iesaistījās sadursmēs ar policiju pie Demokrātu nacionālās komitejas (DNC) štāba Vašingtonā, kad ēkā atradās Pārstāvju palātas locekļi un kandidāti no Demokrātu partijas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu