Šodien goda ģimenes vilcienos un reģionālajos autobusos var braukt bez maksas

LETA
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Edijs Pālens / LETA

Šodien visi "Goda ģimene" apliecības īpašnieki reģionālajos autobusos un vilcienos var braukt bez maksas, informēja Autotransporta direkcijas (ATD) pārstāvji.

Vienlaikus AS "Pasažieru vilciens" (PV) pārstāvji papildina, ka bezmaksas braukšanas biļeti svētku dienās daudzbērnu ģimeņu locekļiem un ģimenēm, kuru aprūpē ir bērni vai pilngadīgas personas, kas nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ar invaliditāti, varēs saņemt visās PV biļešu tirdzniecības kasēs vai vilcienā pie konduktora kontroliera, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecības "3+ Ģimenes karte" vai "Goda ģimene", personu apliecinošu dokumentu (ID karti vai pasi) vai skolēna vai studenta apliecību.

Savukārt, iegādājoties biļeti vienam braucienam elektroniski PV tīmekļa vietnē vai mobilajā lietotnē, šīm ģimenēm tiks piemērotas jau ierastās un ik dienu "Goda ģimenēm" piemērojamās atlaides - 50% apmērā pieaugušajiem vai 90% apmērā skolēniem un studentiem, kuri nav vecāki par 24 gadiem.

PV pārstāvji aicina, daudzbērnu ģimenes izmantot iespēju kopā doties vilcienā uz valstij nozīmīgām piemiņas vietām un svinīgiem pasākumiem, kā arī doties pie vecākās paaudzes tuviniekiem.

Vienlaikus PV atgādina, ka derīga "3+ Ģimenes karte" vai apliecība "Goda ģimene" un personu apliecinošs dokuments (ID karte vai pase) vai skolēna vai studenta apliecība jāuzrāda, gan iegādājoties vilciena biļeti, gan konduktoram kontrolierim brauciena laikā.

Braukšanas maksas atvieglojumu 100% apmērā konkrētajos datumos vienreizēja brauciena biļetes pilnajai cenai nosaka Ministru kabineta Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi.

Jau ziņots, ka apliecību "Goda ģimene" izsniedz Sabiedrības integrācijas fonds daudzbērnu ģimenēm, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērni vecumā līdz astoņpadsmit gadiem, kā arī pilngadīgas personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, un ģimenēm, kuras aprūpē bērnu ar invaliditāti vai pilngadīgu personu, kura nav sasniegusi 24 gadu vecumu un kurai noteikta I vai II grupas invaliditāte.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu