Pk, 1.12.2023.

Atlaists mākslīgā intelekta uzņēmuma vadītājs, kas radīja pasaulē slaveno "ChatGPT"

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Foto: Iryna Imago/Shutterstock

Mākslīgā intelekta uzņēmums "OpenAI", kas pirms gada radīja sarunbotu "ChatGPT", piektdien negaidīti paziņojis par Sema Altmena atbrīvošanu no "OpenAI" vadītāja amata.

38 gadus vecais Altmens kļuva par sensāciju tehnoloģiju pasaulē, kad tika izlaists "ChatGPT" - mākslīgā intelekta sarunbots, kas dažu sekunžu laikā spēj sacerēt runu, atrisināt universitātes uzdevumu, radīt mākslas darbu vai sagatavot ziņojumu un izdarīt to tik pārliecinoši, ka to viegli var noturēt par cilvēka radītu saturu.

"OpenAI" valde paziņoja, ka Altmena atlaišana "sekoja pārdomātam pārbaudes procesam", kurā secināts, ka "viņš nebija konsekventi atklāts saziņā ar valdi, kavējot tās spēju pildīt savus pienākumus".

"Valde vairs neuzticas viņa spējai turpināt vadīt "OpenAI"," teikts valdes paziņojumā.

"ChatGPT" laišana klajā izraisīja sacensības mākslīgā intelekta jomā, kurās iesaistījušies tehnoloģiju giganti "Amazon", "Google", "Microsoft" un "Meta". "Microsoft" ir ieguldījusi miljardiem dolāru "OpenAI" un ir ieviesis uzņēmuma izstrādāto tehnoloģiju savos piedāvājumos.

"OpenAI" valde norādīja, ka ir pateicīga par Sema lielo ieguldījumu "OpenAI" dibināšanā, bet uzskata, ka uzņēmumam nepieciešama jauna vadība, lai virzītos uz priekšu.

Valde paziņoja, ka Altmenu pagaidām aizstās uzņēmuma tehnoloģiju vadītāja Mira Murati.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu