"Pasaule ir nonākusi lūzuma punktā." Baidens par Putinu un "Hamās"

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ASV prezidents Džo Baidens.
ASV prezidents Džo Baidens. Foto: Fotophoto/Shutterstock

Gan Krievijas prezidenta Vladimira Putina, gan radikālā palestīniešu grupējuma "Hamās" izvērstā agresija apdraud ASV un visas pasaules drošības intereses, tāpēc Savienotās Valstis saglabās vadošo lomu, lai reaģētu uz šiem izaicinājumiem, teikts ASV prezidenta Džo Baidena rakstā, kas publicēts avīzē "The Washington Post".

"Šodien pasaule ir nonākusi lūzuma punktā, kurā mūsu izdarītā izvēle - tostarp saistībā ar krīzēm Eiropā un Tuvajos Austrumos - noteiks mūsu nākotnes virzienu nākamajām paaudzēm," norāda Baidens.

Viņš raksta, ka gan Putins, gan "Hamās" cenšas "noslaucīt no kartes kaimiņos esošo demokrātiju", un gan Putins, gan "Hamās" cer sagraut plašāku reģionālo stabilitāti un integrāciju un izmantot savā labā nestabilitāti, kas pēc tam rastos.

Amerika "nedrīkst ļaut un neļaus tam notikt", uzsver ASV prezidents.

"Pasaule gaida, ka mēs atrisināsim mūsu laika problēmas. Tas ir līdera pienākums, un Amerika uzņemsies vadību. Jo, ja mēs novērsīsimies no šodienas izaicinājumiem, konfliktu risks var izplatīties un to risināšanas cena tikai pieaugs," raksta Baidens.

Viņš sola, ka ASV nepieļaus šāda scenārija attīstību.

"Šī pārliecība ir pamatā manai pieejai, lai atbalstītu Ukrainas tautu, kas turpina aizstāvēt savu brīvību pret Putina brutālo karu," raksta ASV prezidents.

Viņš atgādina, ka "no pagājušā gadsimta diviem pasaules kariem mēs zinām - ja agresija Eiropā paliek bez atbildes, krīze neizdziest pati no sevis. Tā tieši iesaista Ameriku".

"Tāpēc mūsu saistības pret Ukrainu šodien ir ieguldījums mūsu pašu drošībā. Tas novērš plašāku konfliktu rīt," raksta Baidens.

"Atbalstot drosmīgos ukraiņus, kas aizstāv savu brīvību un dzimteni, mēs varam neiesaistīt amerikāņu karavīrus šajā karā," norāda ASV prezidents.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu