Kremlis komentē Somijas paziņojumu, ka Krievija apzināti ved migrantus pie robežas (4)

Apollo.lv
Krievijas diktatora Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs
Krievijas diktatora Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs Foto: TASS/via REUTERS

Kremlis par nepieņemamiem nodēvējis Somijas paziņojumus, ka Krievijas robežsargi apzināti ved migrantus pie Somijas robežas, lai izraisītu krīzi, vēsta medijs "Ukrainska pravda".

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs sacīja: "Robežšķērsošanas punktus izmanto tie, kam ir likumīgas tiesības to darīt, un šajā sakarā mūsu robežsargi pilnībā izpilda visus savus oficiālos norādījumus."

Kremlis arī komentēja informāciju, ka Somija varētu slēgt visus robežšķērsošanas punktus ar Krieviju.

"Tas ir ļoti nožēlojami, jo mums ar Somiju ir bijušas ilgstošas, ļoti labas attiecības, pragmatiskas un balstītas uz savstarpēju cieņu," sacīja Peskovs.

Eiropas Savienība (ES) norādījusi, ka Somijā konstatēts to nelegālo imigrantu skaita pieaugums, kas ierodas caur Krieviju, un nosodījusi Maskavu par apkaunojošu migrantu izmantošanu, lai izdarītu spiedienu uz citām valstīm.

Helsinki ceturtdien paziņoja, ka nelegālo imigrantu skaita pieauguma dēļ no šīs nedēļas nogales slēgs četrus no astoņiem robežas šķērsošanas punktiem ar Krieviju. Somijas premjerministrs Peteri Orpo paziņoja, ka Krievija apzināti cenšas destabilizēt kaimiņvalsti, reaģējot uz tās pievienošanos NATO.

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena ceturtdien sarunā ar Orpo sacīja, ka "Krievijas veiktā migrantu instrumentalizācija ir apkaunojoša".

EK preses sekretārs Kristiāns Vigands piektdien paziņoja, ka Somijā konstatēts to nelegālo imigrantu skaita pieaugums, kas ierodas caur Krieviju. "Mēs uzmanīgi sekojam situācijai. Mēs sazināmies ar Somijas iestādēm un Somijas robežsargiem," sacīja Vigands.

Helsinku attiecības ar Maskavu ir pasliktinājušās kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gada februārī, kas pamudināja Somiju pievienoties NATO. Somijas 1340 kilometrus garā robeža ar Krieviju ir ES ārējā robeža un NATO austrumu flangs.

Somijā kopš augusta ir pieaudzis to cilvēku skaits, kas šķērso robežu, lai gan viņiem nav atbilstošu dokumentu. Galvenokārt tie ir Tuvo Austrumu un Āfrikas valstu pilsoņi, norāda Somijas robežsardze. Kopš septembra pie robežas ir ieradušies aptuveni 280 patvēruma meklētāji, ceturtdien paziņoja robežsardze.

"Dalībvalstīm ir pienākums aizsargāt ārējās robežas, un tieši tās vislabāk var noteikt, kā to darīt praksē, pilnībā ievērojot pamattiesības," norādīja Vigands.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu