"Vienkārši sanāca strīdēšanās." Pacienta sieva komentē uzbrukumu ārstei (6)

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca. Foto: Līga Gredzena/LETA

Kāda pacienta tuviniece, nepiekrītot ārstu konsīlija lēmumam par pacienta smadzeņu nāvi, nodarījusi miesas bojājumus Austrumu slimnīcas intensīvās terapijas ārstei, kura pati ievietota slimnīcā. Pacienta sieva Natālija Masaļska-Koritova LTV komentējusi notikušo.

Desmitos no rīta vīrieša dzīvības uzturēšanas iekārtas neizslēdza. Notika vairākas stundas ilga tikšanās starp pusēm, iesaistoties juristiem un slimnīcas vadībai.

Latvijas Televīzija: Ārsti arī saka, ka jūs esat piekāvusi kādu dežūrārsti?

Pacienta sieva Natālija Masaļska-Koritova: Nu... tur bija vienkārši, ka viņa gribēja parādīt man aktu. Pēc tam viņa to noņēma. Es gribēju apskatīt to aktu, pēc kāda viņi pieņēma to lēmumu, kur ir rezultāti. Uzbruka uz mani, un tā sanāca, kā ir.

Latvijas Televīzija: Kas sanāca? Jūs sitāt?

Masaļska-Koritova: Nē. Vienkārši sanāca strīdēšanās. Esmu sieva, esmu slimnīcā, esmu pie vīra. Jā, es no ārstiem prasu to jautājumu un gribu viņas atbildes. Viss!

Jau ziņots, ka Austrumu slimnīcas pārstāve Ilga Namniece aģentūru LETA informēja, ka pacients ārstniecības iestādē tika nogādāts jau pēc ilgstošiem reanimācijas pasākumiem. Viņam tika turpināti ārstniecības pasākumi un pēc tam veikti visi normatīvajā regulējumā noteiktie diagnostiskie izmeklējumi un ārstu konsīliji, tai skaitā smadzeņu nāves protokola uzsākšanai.

Izrādot agresīvu nepiekrišanu šim ārstu konsīlija lēmumam, pacienta tuvinieces dažādos veidos traucējušas intensīvās terapijas klīnikas darbu, bet galarezultātā viena no viņām uzbrukusi ārstei. Mediķei nodarīti miesas bojājumi un noteikta darba nespēja, bet naktī uz pirmdienu ārstei kļuvis sliktāk un viņa nogādāta slimnīcā.

Gadījumi, kad pacienti izrāda agresiju pret slimnīcas ārstniecības un aprūpes personālu vai citiem darbiniekiem, nav retums, bet miesas bojājumu nodarīšana ārstam, kas veic savus darba pienākumus, uzskatāma par ārkārtēju situāciju, atzīst Namniece. Uz slimnīcu izsaukti arī Valsts policijas darbinieki.

Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece aģentūrai LETA norādīja, ka šādos konfliktos vainojama zemā veselībpratība Latvijā, tādēļ cilvēki ir plašāk jāizglīto.

Viņa arī uzskata, ka slimnīcās, īpaši šāda tipa nodaļā kā intensīvā terapija, ir vajadzīgs psihologa atbalsts gan pacientiem, gan ārstiem, un psihologs varētu arī nodrošināt mediācijas procesu.

"Ir laiks sākt domāt par pacientu un ārstu attiecībām, to uzlabošanu, pilnveidošanu un atbalstu abām pusēm," uzsver Aizsilniece.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu