"Hamās" tomēr piekrīt atbrīvot 13 Izraēlas ķīlniekus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Gazas joslā valdošais palestīniešu kaujinieku grupējums "Hamās", kas sestdien atlika plānoto ķīlnieku un cietumnieku apmaiņu, solījis tomēr atbrīvot 13 Izraēlas ķīlniekus un septiņus ārvalstniekus pret 39 palestīniešu cietumniekiem, paziņoja pamiera sarunu vidutājas Kataras pārstāvji.

"Pēc kavēšanās Kataras un Ēģiptes saziņā ar abām pusēm ir pārvarēti cietumnieku apmaiņas šķēršļi, un 39 palestīniešu civiliedzīvotāji šovakar tiks atbrīvoti, kamēr Gazu līdzās 13 Izraēlas ķīlniekiem atstās septiņi ārvalstnieki," platformā "X", kas agrāk bija "Twitter", rakstīja Kataras Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Madžeds al Ansari.

Viņš precizēja, ka no "Hamās" atbrīvos astoņus bērnus un piecas sievietes, kā arī septiņus ārvalstniekus, kuru valstiskā piederība netiek atklāta.

Savukārt no Izraēlas cietumiem tiks atbrīvoti 33 palestīniešu nepilngadīgie un sešas sievietes.

Jau vēstīts, ka iepriekš "Hamās" sestdien paziņoja, ka atliek otrās ķīlnieku grupas atbrīvošanu, kamēr Izraēla "neievēros pamiera vienošanās noteikumus".

"Hamās" 7.oktobra uzbrukumos Izraēlas dienvidos sagūstīto ķīlnieku grupu bija paredzēts nodot Izraēlas un islāmistu grupējuma četru dienu pamiera vienošanās otrajā dienā, apmaiņā pret to saņemot palestīniešu cietumniekus proporcijā trīs cietumnieki pret vienu ķīlnieku.

Kāds "Hamās" avots ziņu aģentūrai AFP iepriekš sestdien paziņoja, ka 14 ķīlnieku nodošana Starptautiskajai Sarkanā Krusta komitejai (SSKK) ir sākusies, bet pēc tam paziņoja, ka nodošanas process ir apturēts.

Izraēlas amatpersona teica, ka ķīlnieki vēl nav nodoti Sarkanajam Krustam.

"Izraēla nav pārkāpusi vienošanos," uzsvēra avots Izraēlas pusē.

"Hamās" piektdien Gazas joslā SSKK nodeva pirmo 24 ķīlnieku grupu - 13 izraēliešus, 10 Taizemes pilsoņus un vienu filipīnieti. Apmaiņā pret šiem ķīlniekiem Izraēla atbrīvoja 39 palestīniešu cietumniekus - 24 sievietes un 15 zēnus un jauniešus.

Trauslajam pamieram turpinoties otro dienu, "Hamās" sestdien gatavojas atbrīvot 14 ķīlniekus, kamēr Izraēla pretī atbrīvos 42 palestīniešu cietumniekus, paziņoja Ēģiptes amatpersonas, kas kopā ar Kataras pārstāvjiem ir vidutāji sarunās.

Pēc septiņas nedēļas ilguša kara puses vienojās par četru dienu pamieru, kura laikā notiks ķīlnieku apmaiņas un piegādāta humānā palīdzība Gazas joslā.

Jau vēstīts, ka 7.oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla uz "Hamās" uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju. Izraēla ir solījusi pēc pamiera beigām atsākt intensīvu ofensīvu Gazas joslā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu