"Viņam ir vieta uz apsūdzēto sola." Lavrova dalības dēļ Ukraina un Baltijas valstis boikotēs EDSO sanāksmi (10)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Foto: Ekrānuzņēmums no video

Ukraina otrdien paziņojusi, ka boikotēs Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sanāksmi Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē, jo uz to uzaicināts arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kurš paziņojis, ka plāno ierasties.

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba boikotēs EDSO ministru sanāksmi, jo pieņemts lēmums atļaut tajā piedalīties Lavrovam, aģentūrai AFP pavēstījis ministrijas pārstāvis Olehs Nikolenko.

Viņš norādījis, ka nepieciešama kopdarbība, lai paglābtu EDSO no Krievijas un ka Krievija ir izslēdzama no organizācijas, jo uzsākusi plašāko bruņoto agresiju Eiropā kopš Otrā pasaules kara.

Arī visu trīs Baltijas valstu ārlietu ministri otrdien paziņojuši, ka boikotēs šonedēļ paredzēto sanāksmi, ja tajā piedalīsies Lavrovs.

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ārlietu ministru kopīgajā paziņojumā teikts, ka Lavrova paredzamā piedalīšanās EDSO ministru sēdē rada Krievijas agresijas leģitimācijas draudus, izturoties pret Maskavu kā pret pilntiesīgu brīvu valstu kopienas locekli.

Tāpēc Baltijas valstis izlēmušas nepiedalīties Skopjē paredzētajā sanāksmē.

Dienu iepriekš Bulgārija paziņoja, ka atvērs savu gaisa telpu Krievijas ārlietu ministra lidmašīnai, piemērojot diplomātisku izņēmumu vispārējam krievu lidmašīnu aizliegumam Eiropas gaisa telpā.

Lavrovs ir pakļauts ES sankcijām, taču lūdzis Bulgārijai un Ziemeļmaķedonijai atvērt savas gaisa telpas, lai viņš varētu nokļūt Skopjē.

Igaunijas ārlietu ministrs Marguss Cahkna norādījis, ka Lavrovam vieta ir uz apsūdzēto sola īpašā tribunālā, nevis pie EDSO galda.

Pēdējo divu gadu laikā esam vērojuši, kā Krievija īsteno karu un genocīdu pret Ukrainu, NATO dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmē uzsvēra Cahkna, norādot, ka Krievijas agresija pret neatkarīgu un miermīlīgu kaimiņvalsti ir starptautisko tiesību pārkāpums un uzbrukums EDSO pamatvērtībām.

Viņš asi nosodīja lēmumu atļaut Lavrovam piedalīties EDSO sēdē, norādot, ka Maskava to izmantos savai propagandai un Rietumu šķelšanai.

Ministrs arī uzsvēra, ka Igaunija nav gatava sēdēt pie viena galda ar agresoru un uzņemties atbildību par Lavrova uzaicināšanas sekām.

Komentāri (10)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu