Saeimā konceptuāli skatīs likumprojektu par Stambulas konvencijas ratificēšanu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas ēka Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā.
Saeimas ēka Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeima ceturtdien, 30. novembrī konceptuāli pirmajā lasījumā skatīs likumprojektu par Eiropas Padomes Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā dēvētās Stambulas konvencijas ratificēšanu.

Kā informē Saeimas Preses dienests, galīgajā lasījumā deputāti arī skatīs grozījumus likumā, kas paredz no 2025.gada 1.augusta pašvaldību referendumos izmantot tiešsaistes vēlētāju reģistru.

Deputāti galīgajā lasījumā plāno lemt arī par likuma "Par Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināli" atzīšanu par spēku zaudējušu.

Parlaments otrajā lasījumā plāno arī skatīt grozījumus, ar ko iecerēts apvienot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju, izveidojot vienu sabiedrisko mediju. Tāpat otrajā lasījumā deputāti lems par grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā, ar ko citstarp iecerēts definēt aktīvā lietotāja un tā pašpatēriņa jēdzienus.

Pirmajā lasījumā parlamentārieši skatīs likumprojektu, kas paredz Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja darbības nodrošināšanai nodot valsts nekustamo īpašumu.

Saeima arī lems, vai nodot izskatīšanai komisijās jauna likuma projektu par Stūra māju, kura mērķis būtu saglabāt šo komunistiskā režīma represīvo iestāžu darbības vietu kā unikālu pieminekli nākamajām paaudzēm komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanai, tā upuru pieminēšanai, vēstures izzināšanai un vēsturiskās atmiņas noturības stiprināšanai.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija darba kārtībā lūgusi iekļaut grozījumus Konkurences likumā, ar kuriem plānots paplašināt Konkurences padomes pilnvaras Digitālo tirgu akta un Ārvalstu subsīdiju regulas uzraudzībā. Savukārt Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu par 10 886 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma "Par esošās PVN likmes saglabāšanu Latvijai raksturīgajiem lauksaimniecības produktiem" turpmāko virzību.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu