"Hamās" gūstā Gazas joslā joprojām ir 137 ķīlnieki

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" gūstā Gazas joslā joprojām atrodas 137 ķīlnieki, pēc pamiera pārtrasukšanas piektdien paziņojusi Izraēlas valdība.

Ķīlnieku vidū ir 115 vīrieši, 20 sievietes un divi bērni, paziņoja valdība.

Izraēlas armija, apsūdzot "Hamās" uguns pārtraukšanas režīma pārkāpšanā, šorīt paziņoja, ka pēc pamiera pārtraukšanas beigām atsākusi kaujas Gazas joslā.

Izraēlas valdības preses pārstāvis norādīja, ka ķīlnieku vidū ir sieviete un divi viņas bērni, kurus "Hamās" pirms pāris dienām uzdeva par mirušiem. Izraēlas armija norādīja, ka šo ķīlnieku nāve nav apstiprināta. "Hamās" iepriekš apgalvoja, ka Izraēla ir atteikusies pieņemt trīs cilvēku mirstīgās atliekas.

Ķīlnieku vidū ir 126 izraēlieši, astoņi Taizemes pilsoņi, viens Nepālas un viens Tanzānijas pilsonis, un vienam ķīlniekam ir dubultā Francijas un Meksikas pilsonība, atklāja Izraēlas valdība. Saskaņā ar ķīlnieku ģimeņu sniegto informāciju astoņiem izraēliešiem ir arī Vācijas pilsonība.

Septiņi cilvēki joprojām tiek uzskatīti par pazudušiem kopš "Hamās" 7.oktobrī uzbruka Izraēlai, noslepkavojot aptuveni 1200 cilvēkus, no kuriem vairums bija civiliedzīvotāji. Aptuveni 240 cilvēkus "Hamās" nolaupīja un aizveda uz Gazas joslu.

Aizvadītajā nedēļā pamiera laikā tika atbrīvoti 105 ķīlnieki apmaiņā pret 240 palestīniešu teroristu izlaišanu no Izraēlas cietumiem. Vēl četras sievietes un viens karavīrs no "Hamās" gūsta tika atbrīvoti pirms tam.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu