Okupanti nošāvuši divus ukraiņu karavīrus, kas padevās gūstā, ziņo Kijiva

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas karavīri nošāvuši divus Ukrainas karavīrus, kas padevās gūstā Doneckas apgabalā pie Stepnes ciema, apstiprināja Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieka aparāta Stratēģiskās komunikācijas pārvalde.

Krievija kārtējo reizi pārkāpusi kara likumus un paražas, kā arī starptautisko tiesību normas, teikts paziņojumā platformā "Telegram".

"Kadros, kas publicēti medijos, redzama divu Ukrainas Bruņoto spēku karagūstekņu nogalināšana. Atbilstoši apstiprinātai informācijai krievu okupanti kārtējo reizi ļaunprātīgi nošāvuši neapbruņotus karavīrus," teikts paziņojumā.

Šādiem noziegumiem nav noilguma, visi pierādījumi tiks nodoti institūcijām, kas izmeklē kara noziegumus, norāda pārvalde.

Ukrainas ģenerālprokurora birojs vēsta, ka sākta izmeklēšana saistībā ar publiskoto video.

"2. decembrī medijos izplatīts Krievijas karavīru veiktas neapbruņotu Ukrainas aizstāvju nošaušanas video. Atbilstoši provizoriskajai informācijai tas notika Pokrovskas rajonā Stepnes ciema apvidū pie novērošanas punkta," teikts paziņojumā.

"Video redzams, kā Krievijas formās tērptu personu grupa no neliela attāluma nošauj divus neapbruņotus karavīrus Ukrainas Bruņoto spēku formās, kas padevās gūstā," norāda ģenerālprokurora birojs.

"Šobrīd izmeklētāji un prokurori sākuši izmeklēšanu par šo faktu," teikts paziņojumā, kas svētdien publicēts iestādes kanālā platformā "Telegram".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu