Vai Latvijas basketbola izlase spēlēs Olimpiādē? Prognozē FIBA eksperti

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: LISA MARIE DAVID

Seši Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) aptaujātie eksperti nākuši klajā ar savām prognozēm par četrām komandām, kuras pārvarēs olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Latvija A grupā tiksies ar Gruziju un Filipīnām, bet B grupā spēlēs Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna, tikai vienai komandai kvalificējoties olimpiskajām spēlēm.

Latvijai uzvaru Rīgas grupā paredz četri eksperti - trenere Liza Milza, FIBA sacensību komentētājs Marks Klārks, divkārtējā olimpisko spēļu dalībniece Kanādas izlases rindās, pašreizējā Francijas sieviešu kluba Mondemarsānas "Basket Landes" trenere un Pasaules kausa spēļu komentētāja Šona Torbērna un FIBA komentētājs Karlens Gejs.

Brazīlijas uzvaru paredz FIBA apskatnieks un komentētājs Džefs Teilors, bet Melnkalnes - bijušais Polijas vīriešu treneris un basketbola komentētājs Maiks Teilors.

Valensijas grupā Spānijā četri eksperti paredz Spānijas uzvaru, bet divi - Bahamu salu komandas ar centra spēlētāju Deandrē Eitonu un Fīniksas "Suns" aizsargu Eriku Gordonu uzvaru.

Četri eksperti uzskata, ka Grieķijas pilsētā Pirejā uzvarēs Slovēnija, divi - ka Grieķija, bet Puertoriko pilsētā Sanhuanā pa divām balsīm saņēma Lietuva, Itālija un mājiniece Puertoriko.

Vispirms izlases aizvadīs divas spēles ar savas grupas komandām, divām labākajām katras grupas vienībām iekļūstot pusfinālā. Pusfināla spēļu uzvarētāji finālspēlē noskaidros ceļazīmes ieguvējus.

2.jūlijā turnīrā Rīgā Latvija tiksies ar Gruziju un dienu vēlāk - ar Filipīnām. 6.jūlijā norisināsies pusfināli, kuros grupās pirmo vietu ieņēmušās komandas tiksies ar otras grupas otro vietu īpašniecēm, bet 7.jūlijā notiks izšķirošā spēle par olimpisko ceļazīmi.

Valensijā A grupā spēlēs Spānija, Libāna un Angola, bet B grupā tiksies Polija, Somija un Bahamu salas.

Pirejā A grupā spēlēs Slovēnija, Jaunzēlande un Horvātija, bet B grupā spēlēs Grieķija, Dominikānas Republika un Ēģipte.

Sanhuanā A grupā spēlēs Lietuva, Meksika un Kotdivuāra, bet B grupā tiksies Puertoriko, Itālija un Bahreina.

Četros kvalifikācijas turnīros kopā piedalīsies 24 komandas, pa sešām izlasēm katrā. Spēlēm kvalificēsies tikai četri turnīru uzvarētāji.

Kvalifikācijas turnīri tiks aizvadīti no 2024.gada 2. līdz 7.jūlijam, bet vīriešu basketbola turnīrs Parīzes olimpiskajās spēlēs norisināsies no 27.jūlija līdz 10.augustam, grupu turnīrus aizvadot Lillē, bet izšķirošās cīņas - Parīzē.

Vietu olimpiskajā turnīrā jau ir nodrošinājusi rīkotājvalsts Francija, kā arī Vācija, Serbija, Kanāda, ASV, Austrālija, Japāna un Dienvidsudāna, kuras ceļazīmes ieguva Pasaules kausa izcīņā.

Latvijas vīriešu basketbola izlase olimpiskajā turnīrā ir startējusi 1936.gadā, kad ar 20:17 tika pārspēta Urugvaja, ar 13:24 tika zaudēts Kanādai un ar 23:28 - Polijai, 21 komandas konkurencē dalot 15.-18. vietu.

Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā līdz šim ir spēlēts divreiz, līdz spēlēm netiekot. 1992.gadā Granādā grupas turnīrā Latvija uzvarēja trīs no sešām spēlēm, 2016.gadā Belgradā Latvija grupas turnīrā svinēja uzvaras abās spēlēs, bet pusfinālā ar 70:77 tika zaudēts Puertoriko komandai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu