Sniegs Rīgā: pašvaldības policija fiksējusi vairāk nekā 300 pārkāpumus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vīrietis tīra sniegu.
Vīrietis tīra sniegu. Foto: Edijs Pālens/LETA

No 28. novembra līdz 4. decembrim Rīgas pašvaldības policija (RPP) fiksējusi vairāk nekā 300 pārkāpumus ietvju un ēku jumtu attīrīšanā no sniega un ledus, informēja pašvaldība.

Kopumā RPP veikusi 306 pārbaudes, saņemot izsaukumus.

Galvaspilsētā 165 gadījumos konstatēts, ka nav veikta sniega un apledojuma notīrīšana, savukārt 132 gadījumos konstatēts, ka nav veikta pretslīdes materiālu kaisīšana.

Tikmēr 87 gadījumos nav veikta sniega un ledus notīrīšana no jumtiem, un tikpat gadījumos konstatēts, ka nav veikta lāsteku nolaušana.

Saņemta informācija arī par 34 gadījumiem, kad personas guvušas traumas. Divos gadījumos cilvēki satraumējušies krītoša sniega vai ledus dēļ. Pārējos gadījumos traumas gūtas, cilvēkiem nokrītot.

LETA jau ziņoja, ka Rīgā par savlaicīgi neiztīrītām autostāvvietām un sabiedriskā transporta pieturām uzņēmējiem piemēroti līgumsodi, pirmdien žurnālistus informēja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Viņš apgalvoja, ka ielu un ietvju tīrīšana intensīvas snigšanas apstākļos noritējusi apmierinoši. Savukārt ar autostāvvietu un pieturvietu tīrīšanu atbildīgais uzņēmums neesot varējis tikt galā.

Gan "Rīgas satiksme", gan Ārtelpas un mobilitātes departaments fiksējuši vietas, kur sniegs nav notīrīts, un atbildīgajiem uzņēmumiem tiks piemēroti līgumsodi.

Lange uzsvēra, ka pašvaldības izvirzītais mērķis nav mainījies. Nepieciešams panākt, lai pilsētā ir ērti un droši pārvietoties un pie tā tiekot strādāts.

Viņš atzina, ka problēmas ir trešās kategorijas ielās, kur gar ielu malām ir novietotas automašīnas, kas neļauj iztīrīt ielas.

Šī situācija pārrunāta arī pašvaldības policiju, kas aktīvāk brīdinās autovadītājus, ka viņu pienākums ir notīrīt sniegu ap automašīnu, ja viņi automašīnu tur konkrētajā vietā ilgāk nekā trīs dienas. Tāpat tiks sniegta informācija par ielu tīrīšanu, lai autovadītāji pārvietotu savas automašīnas, ļaujot sniega tīrītājiem veikt savus pienākumus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu