Ukraina: bez ASV militārās palīdzības pastāv "milzīgs risks" zaudēt karu (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Karš Ukrainā. Ilustratīvs foto.
Karš Ukrainā. Ilustratīvs foto. Foto: Jānis Vingris/TVNET

Ukrainas prezidenta kancelejas vadītājs Andrijs Jermaks brīdinājis, ka bez jaunām ASV militārās palīdzības piegādēm viņa valsts ļoti riskē zaudēt karu pret Krieviju.

Jermaks paziņoja, ka pastāv "milzīgs risks", ka Ukraina var zaudēt karu, ja ASV atbalsts netiks turpināts.

"Mums būs grūti noturēties tajās pašās pozīcijās un vienkārši izdzīvot," sacīja Jermaks, otrdien uzstājoties ASV Miera institūtā Vašingtonā.

Jermaka paziņojums izskanēja laikā, kad Baltais nams pirmdien atsāka centienus nodrošināt Ukrainai papildu palīdzību. Tajā pašā laikā Kongress joprojām nav pietuvojies kompromisa vienošanās panākšanai, kas ļautu turpināt finansēt Kijivas militāros centienus.

Ja ASV Kongress līdz gada beigām nespēs vienoties par jaunu finansējumu Kijivai, tas nopietni ierobežos Ukrainas spējas kaujaslaukā, pirmdien likumdevējus brīdināja Baltā nama budžeta jautājumu vadītāja.

Laiks, lai nodrošinātu atbalstu Ukrainai tās karā pret Krievijas agresiju, strauji iet uz beigām, vēstulē Pārstāvju palātas spīkeram norādīja Baltā nama Vadības un budžeta biroja vadītāja Šalanda Janga.

ASV prezidents Džo Baidens oktobrī lūdza Kongresu apstiprināt 106 miljardus dolāru lielu nacionālās drošības finansējumu, ieskaitot atbalstu Ukrainai un Izraēlai tās karā ar "Hamās".

Kongresu vairākus mēnešus paralizējušas republikāņu iekšējās cīņas, galēji labējiem likumdevējiem iebilstot pret tālāku atbalstu Kijivai.

Kā vēstulē norādīja Janga, ja neizdosies vienoties par jaunu finansējumu, tiks apdraudēti līdzšinējie Ukrainas panākumi, turklāt pieaugtu iespēja, ka militāras uzvaras gūst Krievija.

"Tā nav nākamā gada problēma. Tagad ir laiks, lai palīdzētu demokrātiskajai Ukrainai cīnīties pret Krievijas agresiju. Ir laiks, lai Kongress rīkotos," viņa uzsvēra.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu