Ministram būs tiesības anulēt pašvaldības deputāta mandātu par neattaisnoti kavētām sēdēm

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rēzeknes domes sēžu zāle pirms domes sēdes.
Rēzeknes domes sēžu zāle pirms domes sēdes. Foto: Einārs Dervinieks/LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Pašvaldības domes deputāta statusa likumā, ar kuriem vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram piešķirtas tiesības anulēt pašvaldības deputāta mandātu, ja deputāts trīs mēnešos neattaisnoti nepiedalīsies pusē no domes sēdēm.

Deputāta mandātu varēs anulēt, ja trīs mēnešu laikā tas nebūs piedalījies vairāk nekā pusē no kārtējām domes sēdēm.

Likumā arī saglabāsies tagad precizētā pieeja, ka šādā gadījumā anulēt mandātu tiesības būs arī domei.

Šodien Saeima galīgajā lasījumā pieņēma arī saistītos grozījumus Pašvaldību likumā.

Grozījumus virzīja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija. LETA jau ziņoja, ka minētie jautājumi ir aktualizējušies saistībā ar situāciju finanšu grūtībās nonākušajā Rēzeknes pilsētas domē.

Pēc finanšu pārkāpumu konstatēšanas un Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča atstādināšanas viņa vadītā Rēzeknes valdošā partija "Kopā Latvijai" ir atzinusi, ka apzināti sabotē domes sēdes, lai panāktu domes sastāva atlaišanu un jaunas vēlēšanas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) ir aicinājusi domes deputātus atsākt darbu vai nolikt deputātu mandātus, atzīmējot, ka viņai ir tiesības, nevis pienākums atlaist domi, ja tās deputāti nenāk uz sēdēm un šādā veidā aptur domes politisko darbu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu