Bots/Plūme sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā finišē ceturtajā vietā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots/ Roberts Plūme.
Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots/ Roberts Plūme. Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme piektdien Leikplesidā izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa kamaniņu sportā sezonas pirmajā posmā, kamēr Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās 19.pozīcijā.

Divu braucienu summā uzvaru svinēja ASV kamaniņu braucēji Zakarijs di Gregorio un Šons Holanders, kuriem bija otrs rezultāts abos braucienos un ātrākais summā. Otro un trešo vietu ieņēma Austrijas ekipāžas Tomass Štoijs/Volfgangs Kindls un Juri Tomass Gats/Rikardo Martins Šepfs, kuri zaudēja attiecīgi 0,052 un 0,072 sekundes.

Bots un Plūme no labāko trijnieka atpalika 0,039 sekundes, bet uzvarētājiem zaudēja 0,111 sekundes. Ševics-Mikeļševics/Krasts bija 3,521 sekundi lēnāki par uzvarētājiem un no priekšpēdējās pozīcijas atpalika par deviņām sekundes simtdaļām.

Labākās 15 ekipāžas sestdien startēs Sprinta kausā.

Pirmajā braucienā Bots/Plūme startēja kā 14. un finišā ar 43,953 sekundēs veiktu trasi ieņēma trešo vietu. No pēcāk startējušajām ekipāžām latviešus apsteidza tikai viena un līderiem Štoijam/Kindlam viņi zaudēja 0,308 sekundes, bet pirmais trijnieks bija 0,102 sekunžu attālumā.

Tikmēr Ševics-Mikeļševics/Krasts pirmajā braucienā bija uz kritiena robežas, uzrādot pēdējo, 19.rezultātu. Pirmajam piecpadsmitniekam Latvijas ekipāža jau tobrīd zaudēja nepilnu pusotru sekundi.

Otrajā braucienā Bots ar Plūmi bija ātrākie, par 0,223 sekundēm pārspējot posma uzvarētājus, bet Latvijas otrā ekipāža uzrādīja 18.rezultātu.

Vēlāk otro braucienu aizvadīs sieviešu divnieku ekipāžas - šajās sacensībās pēc pirmā brauciena Anda Upīte/Sanija Ozoliņa ir sestās, bet Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna ieņem astoto pozīciju 12 ekipāžu konkurencē.

Plkst.19.40 sāksies pirmais brauciens vīriešu vieninieku sacensībās un 26 konkurentu sacīkstēs ar 19.numuru startēs Gints Bērziņš un ar 22.numuru - Kristers Aparjods.

Sestdien notiks sacensības sieviešu vieninieku kamanām, kā arī Sprinta kausa mači visās četrās grupās.

Startam Pasaules kausa pirmajā posmā pieteikušies 26 dalībnieki vīriešu vieniniekos un 28 - sieviešu vieniniekos, kā arī 11 sieviešu ekipāžas un 19 vīriešu divnieki no 19 valstīm.

Pasaules kausa sezonas pirmais posms ASV trasē Leikplesidā notiks no 7. līdz 9.decembrim, otrais pēc nedēļas notiks Kanādas trasē Vistlerā, bet pēdējie divi Pasaules kausa posmi februāra beigās un marta sākumā norisināsies Siguldā.

Eiropas čempionāts no 12. līdz 14.janvārim notiks Pasaules kausa ceturtā posma ietvaros Īglsas trasē Austrijā, bet pasaules čempionāts no 26. līdz 28.janvārim norisināsies Vācijas trasē Altenbergā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu