Vembanjama sakrāj 21 punktu un 20 atlēkušās bumbas "Spurs" zaudējumā

Viktors Vembanjama
Viktors Vembanjama Foto: FIBA.com

Francijas spēlētājs Viktors Vembanjama piektdien kļuva par jaunāko basketbolistu, kurš Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē ir sakrājis vismaz 20 punktus un 20 atlēkušās bumbas, viņa pārstāvētajai Sanantonio "Spurs" piedzīvojot zaudējumu.

Sanantonio "Spurs" mājās ar 112:121 (33:24, 30:28, 20:35, 29:34) piekāpās Čikāgas "Bulls".

Vembanjama laukumā pavadītajās nepilnās 32 minūtēs sakrāja 21 punktu, 20 atlēkušās bumbas, septiņas izcīnot uzbrukumā, kā arī pa četrām reizēm rezultatīvi piespēlēja un pārķēra bumbu.

19 gadu 11 mēnešu un četru dienu vecumā viņš kļuva par jaunāko, kam līgā ir izdevies sakrāt pa 20 punktiem un 20 atlēkušajām bumbām.

Tikmēr komanda piedzīvoja 16 zaudējumu pēc kārtas, atkārtojot savu antirekordu. Savukārt "buļļiem" tā bija ceturtā uzvara pēc kārtas.

Viesu rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Kobijs Vaits, bet 21 punktu un 16 atlēkušās bumbas sakrāja Nikola Vučevičs.

Trešo zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja čempione Denveras "Nuggets", kas savā laukumā ar 106:114 (22:27, 26:25, 26:40, 32:22) piekāpās Hjūstonas "Rockets".

Mājinieku līderis Nikola Jokičs sakrāja 23 punktus, 16 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles, bet uzvarētāju rindās Freds van Vlīts guva 26 un Džeilens Grīns - 25 punktus.

Vēl vienā mačā Memfisas "Grizzlies" mājās ar 103:127 (31:33, 24:27, 24:38, 24:29) piekāpās līgas līderei Minesotas "Timberwolves", kas svinēja sesto uzvaru pēc kārtas.

Minesotas komandā Karls Entonijs Taunss sakrāja 24 punktus, septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles, bet Rūdijs Gobērs 16 punktiem pievienoja 20 atlēkušās bumbas un sešus bloķētus metienus.

Mājiniekiem 21 punktu guva Džerens Džeksons.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis pēc savainojuma izārstēšanas piektdien atgriezās laukumā Bostonas "Celtics" uzvarā ar 133:123 (33:32, 41:33, 35:30, 24:28) mājās pār Ņujorkas "Knicks" basketbolistiem.

Porziņģis laukumā pavadītajās 29 minūtēs un 19 sekundēs realizēja trīs no sešiem tālmetieniem, četrus no septiņiem divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus. Viņa kontā bija arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas pārtvertas bumbas, divas kļūdas un divas piezīmes, kā arī +/- rādītājs +17.

Porziņģis nebija spēlējis kopš 24.novembra, kad spēlē ar Orlando "Magic" guva kreisās kājas ikru muskuļa traumu. Bez Porziņģa komanda aizvadīja četrus mačus, izcīnot trīs uzvaras.

"Celtics" rindās rezultatīvākais ar 30 punktiem bija Deriks Vaits, bet 25 punktus, sešas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles pievienoja Džeisons Teitams.

"Knicks" komandā pa 23 punktiem guva Rovens Berets un Džeilens Bransons.

Lielāko spēles daļu vadībā bija mājinieki, tai skaitā visu otro puslaiku, 33.minūtē panākot lielāko pārsvaru (101:81).

"Celtics" ar 16 uzvarām 21 spēlē ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē, bet "Knicks" ar 12 panākumiem ir septītā.

Nākamo spēli "Celtics" aizvadīs pirmdien mājās ar Klīvlendas "Cavaliers".

Bertāna pārstāvētā "Thunder" mājās pagarinājumā ar rezultātu 138:136 (19:28, 37:34, 33:22, 29:34, 20:18) uzvarēja Goldensteitas "Warriors" basketbolistus.

Bertāns laukumā pavadīja 12 sekundes, šajā laikā tiekot pie +/- rādītāja +2.

"Thunder" rindās rezultatīvākais ar 38 punktiem bija Šejs Gildžess-Aleksandrs, kura kontā arī pa piecām atlēkušajām bumbām, rezultatīvām piespēlēm un pārķertām bumbām, bet 28 punktus pievienoja Džeilens Viljamss.

"Warriors" komandā 34 punktus guva Stefens Karijs, bet pa 12 atlēkušajām bumbām izcīnīja Džonetans Kuminga un Dario Šaričs, kuri guva attiecīgi 24 un 11 punktus. Savukārt Dreimonds Grīns 12 punktiem pievienoja 13 rezultatīvas piespēles.

Spēlē vairāk vadībā bija viesi, 19.minūtē Klejam Tompsonam ar tālmetienu panākot lielāko pārsvaru spēlē 48:34, taču Čets Holmgrens astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām realizēja trīs soda metienus, panākot pagarinājumu. Tajā jau no sākuma vadībā izvirzījās mājinieki, nosargājot uzvaru.

"Thunder" ar 14 uzvarām 21 spēlē ieņem otro vietu Rietumu konferencē.

Nākamo spēli "Thunder" aizvadīs pirmdien savā laukumā ar Jūtas "Jazz".