FOTO ⟩ Rīgas ostā piestājis kuģis "Viking Cinderella" (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Rīgas brīvosta/"Facebook"

Rīgas ostā pirmdien ziemas kruīzā piestājis kuģis "Viking Cinderella", informē Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvji.

Brīvostas pārstāvji norāda, ka šī nav kuģa "Viking Cinderella" pirmā viesošanās Rīgas ostā, taču līdz šim kuģis Rīgu nebija apmeklējis ziemā.

Kuģis Rīgas ostā piestājis kompānijas "Viking Line" organizētā ziemas kruīza Stokholma-Rīga-Stokholma ietvaros, atvedot uz Rīgu 1122 tūristus. Tostarp visvairāk tūristu ieradušies no Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Dānijas, taču ir arī viesi no Vācijas, Polijas, Lielbritānijas un citām valstīm.

Rīgas brīvostas pārvaldē norāda, ka decembrī Rīgas ostā ir pieteikti kopumā divi "Viking Cinderella" apmeklējumi - otrais gaidāms pēc nedēļas, proti, 18.decembrī.

Tāpat brīvostas pārstāvji informē, ka tuvāko gadu laikā Rīgā sagaidāmas vēl vairākas ārpussezonas, ziemas, kruīza kuģu vizītes - 2024.gada decembrī Rīgu kruīza tūres "Scandinavian Wonderland & Christmas Market" ietvaros divreiz plāno apmeklēt Francijas luksusa kruīzu kompānijas "Ponant" ekspedīciju kuģis "Le Commandant Charcot".

Savukārt kompānijas "Viking Line" kuģi 2024.gadā trīs dienu kruīzu ietvaros Rīgu apmeklēs vēl četras reizes - divas vizītes plānotas septembrī un divas vizītes decembrī. Rīgas apmeklējums iekļauts arī Lielbritānijas kompānijas "Ambassador Cruise Line" kruīza "Nordic City Escape" maršrutā, un šī kuģa vizīte paredzēta 2025.gada februārī.

Pēc Rīgas brīvostas šī brīža operatīvajiem datiem, nākamā gada kruīza sezonai Rīgas ostā pieteiktas 68 kuģu vizītes. Paredzēts, ka sezona sāksies 2024.gada 25.aprīlī ar Francijas kruīza kompānijas "Ponant" kuģa "Le Bellot" vizīti un noslēgsies 17.decembrī ar ekspedīcijas kuģa "Le Commandant Charcot" vizīti.

Jau vēstīts, ka Rīgas ostā šajā sezonā līdz šim bija uzņemti kopumā 79 624 kruīza kuģu pasažieri, kas ir par 5,1% vairāk nekā pagājušajā sezonā.

Rīgas osta pēc pārkrauto kravu apmēra ir lielākā osta Latvijā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu