Atklāts seriāla "Draugi" zvaigznes Metjū Perija nāves iemesls

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Slavenā ASV komēdijseriāla "Draugi" zvaigznes Metjū Perija nāve bija negadījums, ko izraisījusi "ketamīna lietošana", liecina medicīniskās ekspertīzes rezultāti Losandželosā.

Iepriekš vēstīts, ka Holivudas aktieris tika atrasts savā džakuzi sestdienas, 28. oktobra, pēcpusdienā pēc divu stundu ilgas piklbola spēlēšanas netālu no savām mājām. Perijs spēles laikā bijis "labā noskaņojumā", norāda ārvalstu mediji.

Pēc spēles viņš lūdzis savam palīgam iegādāties viņam jaunu viedtālruni un recepšu brilles. Atgriežoties pēc divu stundu prombūtnes, asistents atrada viņu bez dzīvības pazīmēm.

Aktiera nāve bija negaidīta - viņš mūžībā devās 54 gadu vecumā.

Aktieris atklāti runājis par cīņu ar atkarībām, kas sākās 14 gadu vecumā, pirmo reizi pamēģinot alkoholu. Vēlāk viņš kļuva atkarīgs no opioīdiem, kas beidzās teju letāli 2019. gadā.

Ketamīns ir viela, ko izmanto cilvēku un veterinārajā medicīnā. Ketamīns tiek izmantots kā narkozes līdzeklis, tomēr cilvēki to izmanto arī kā apreibinošu vielu ar halucinogēnu ar disociatīvu iedarbību. Ketamīnu pirmoreiz sintezēja 1962. gadā, meklējot daudz drošāku vielu un alternatīvu fenciklidīnam.

Jau ziņots, ka aktiera mājā netika atrastas nelegālās narkotikas, bet gan vairāki recepšu medikamenti.

Kā vēsta TMZ, aktiera mājā atrasti antidepresanti, prettrauksmes zāles un HOPS zāles.

HOPS ir saīsinājums no hroniskas obstruktīvas plaušu slimības - šīs zāles bieži lieto cilvēki, kuriem ir emfizēma vai hronisks bronhīts. Aktieris savas dzīves laikā smēķēja.

Perijs kļuva slavens ar Čendlera Binga lomu 90. gadu populārajā komēdijseriālā "Draugi"" no 1994. līdz 2004. gadam. Seriālā atspoguļo sešu Ņujorkā dzīvojošu jaunu draugu likteņus. Čendlera tēls bija slavens ar savām sarkastiskajām frāzēm un neveiklībām. Par šo lomu viņš 2002. gadā tika nominēts "Emmy" balvai.

Seriāla pēdējo epizodi ASV noskatījās 52,5 miljoni skatītāju, kas to padarīja 21. gadsimta sākuma skatītāko seriālu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu