Izspiesti pat 2000 eiro. Likumsargi mudina nesūtīt kailfoto nepazīstamām personām

LETA
Foto: kei907/Shutterstock

Policija aicina iedzīvotājus sociālajos medijos nesūtīt kailfoto nepazīstamām personām, lai nekļūt par naudas izspiešanas upuriem, informēja Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Šogad Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirknī un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirknī saņemta informācija no vairākiem iedzīvotājiem par naudas izspiešanas mēģinājumiem, turklāt vienā no gadījumiem sākts kriminālprocess.

Noskaidrots, ka gan vīrieši, gan sievietes sociālajos medijos sarakstes laikā nepazīstamām personām nosūtījuši savus kailfoto, atsevišķos gadījumos arī videomateriālus, pēc kā sarakstes biedri pieprasījuši naudas līdzekļus, pretējā gadījumā draudot šīs fotogrāfijas publicēt.

Vienā gadījumā izspiesta nauda vairāk nekā 2000 eiro, bet citā gadījumā naudas vietā pieprasītas sociālo mediju paroles, ko iedzīvotājs nosūtīja, zaudējot piekļuvi saviem sociālo mediu profiliem, informē Šeršņova.

Viņa skaidro, ka personas, kuras šādā veidā cenšas iegūt iedzīvotāju naudas līdzekļus, slēpjas zem viltus profiliem, kā arī sarakste notiek angļu valodā. Iedzīvotāji, kuri nosūtījuši savas fotogrāfijas, ir vecumā no 20 līdz 65 gadiem. Policijas pārstāve piebilst, ka jebkurš citai personai nosūtīts fotoattēls un videomateriāls, paliek interneta vidē un to, kas publicēts internetā, nav iespējams izdzēst pavisam.

Policija atgādina, ka krāpnieki izdomā arvien jaunus veidus, kā izkrāpt naudu no iedzīvotājiem. Tāpat joprojām turpinās krāpšanas, par kurām iepriekš ziņots - personas, uzdodoties par iestāžu darbiniekiem, ar viltu izkrāpj bankas norēķinu kartes datus un no konta noņem naudas līdzekļus - vairākus simtus un pat tūkstošus eiro.

Lai nepiedzīvotu nepatīkamus mirkļus, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem sociālajos medijos, iepazīstoties ar svešiniekiem. Tāpat policija atkārtoti atgādina, ka nevajadzētu trešajām personām izpaust savus personīgos datus, tādējādi pakļaujot sevi riskam kļūt par krāpšanas vai izspiešanas upuri.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu