Somijas izlūki: Krievija mēģina nelegālos imigrantus vervēt spiegošanai (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Lauri Heino/LEHTIKUVA/SIPA/Scanpix

Krievija mēģina nelegālos imigrantus, kas ierodas Somijā, rekrutēt kā spiegus, otrdien paziņojis Somijas Drošības un izlūkošanas dienests (SUPO).

Pēdējo mēnešu laikā, šķērsojot 1340 kilometrus garo sauszemes robežu ar Krieviju, Somijā ieradušies vairāk nekā 1000 nelegālo imigrantu.

Tikai pagājušajā nedēļā robežu nelikumīgi šķērsojuši vairāki desmiti cilvēku, un Somijas Robežsardze pirmdien paziņoja, ka saskaņā ar tās aplēsēm pie austrumu robežas varētu atrasties vēl vairāki tūkstoši cilvēku, kas grasās darīt to pašu.

Savukārt SUPO rīcībā esošā informācija liecina, ka Krievija cenšas daļu no nelegālajiem imigrantiem savervēt kā informatorus.

"Ir dažādi veidi, kā mēģināt piedabūt personu sadarboties, piemēram, izdarot uz to spiedienu, cenšoties izvirzīt prasību sadarboties kā priekšnoteikumu valsts atstāšanai vai apsolot, piemēram, finansiālus labumus," somu medijiem pavēstījis SUPO, vienlaikus atzīstot, ka tā neesot plaša parādība.

Kopš augusta no Krievijas Somijā nelegāli ieradušies 1300 ārvalstnieki, pamatā Sīrijas, Somālijas, Jemenas un Irākas pilsoņi.

Somijas kriminālpolicija (KRP) atzinusi, ka nelegālo imigrantu lielais skaits kavē to personu noskaidrošanu, kas varētu radīt draudus valsts drošībai.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu