"Saskaņa" iesniedz EP kandidātu sarakstu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Partijas "Saskaņa" biedrs Igors Pimenovs.
Partijas "Saskaņa" biedrs Igors Pimenovs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Partija "Saskaņa" 29. janvārī Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegusi partijas kandidātu sarakstu un programmu gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, informē CVK.

Saraksta līderi EP vēlēšanās būs esošais EP deputāts un partijas līdzpriekšsēdētājs Nils Ušakovs, sabiedriskā aktīviste, "Daugavpils siltumtīkli" sabiedrisko attiecību speciāliste Olga Petkeviča un politiskā spēka līdzpriekšsēdētāja Regīna Ločmele.

Tāpat sarakstā kandidē Līvānu novada domes deputāts un pedagogs Andrejs Bondarevs, Jelgavas novada domes deputāte un Rīgas Stradiņa universitātes Studiju programmu attīstības projektu vadītāja Irina Dolgova, pārdevējs Igors Orlovs, apsaimniekošanas biedrību valdes locekle Jekaterina Morozova, preču pieņēmējs Raitis Grebežs, Augšdaugavas novada domes deputāts un Ilūkstes vidusskolas pasniedzējs Viktors Jasiņavičs, kā arī Rīgas domes deputāte un 80.vidusskolas vadītāja Anna Vladova.

Tāpat EP vēlēšanās startēs Apsaimniekošanas biedrību valdes locekle Anna Vaisjūna, bijušais Saeimas deputāts un biedrības "Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija" valdes priekšsēdētājs Igors Pimenovs, Ventspils pilsētas domes Administratīvās komisijas loceklis Vitālijs Trusevičs, "Saskaņas" valdes locekle Viktorija Tarane, Liepājas pašvaldības deputāte, ārste Helēna Geriloviča, uzņēmēja Elīna Leitāne, džudo treneris Vladislavs Minginovičs, kā arī Dagdas Kultūras centra vadītāja un Krāslavas Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības skolotāja Inese Plesņa.

"Saskaņa" norāda, ka nepieciešams strādāt, lai EP līmenī panāktu vairāk naudas ekonomiskās krīzes un kara seku pārvarēšanai. Tāpat nepieciešams atsevišķs finansiāls atbalsts reģioniem, kas atrodas pie ES ārējās robežas - Latvijai un attiecīgi Latgalei, kā arī Igaunijai, Lietuvai un Somijai.

Partija vēlas strādāt pie kopējas Eiropas pieejas ieviešanas minimālās pieļaujamās pensijas un minimālo pieļaujamo pabalstu līmeņa noteikšanai.

"Saskaņas" prioritāte būs arī mājokļu programma - lielāks atbalsts gan esošā dzīvojamā fonda siltināšanai un renovācijai, gan jaunu, modernu mājokļu būvniecībai.

Tāpat partija iestāsies par Eiropas Veselības savienības izveidošanu, uzsverot, ka ES būtu daudz vairāk jāiesaistās veselības un medicīnas jomā, neatstājot visu valstu iestāžu ziņā.

"Saskaņa" uzskata, ka ir jāpalielina finansējums izglītības un zinātnes programmām, tostarp programmām, kas paredzētas jauno skolotāju apmācībai. Jāparedz atbalsts daudzvalodu izglītības veidu attīstībai un jāpalielina finansējums jauniešiem, mazinot bezdarbu jauniešu vidū.

EP vēlēšanas notiks jūnija sākumā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu