Bijušais Baltkrievijas policists, kurš vardarbīgi apspieda protestētājus, ar uzturēšanās atļauju dzīvo Lietuvā (5)

LETA
Protesti Baltkrievijā.
Protesti Baltkrievijā. Foto: HannaLiubakova/Twitter

Baltkrievijas policijas majors Aleksandrs Macijevičs, kurš 2020.gadā piedalījies protestu vardarbīgā apspiešanā Lidā, ir saņēmis uzturēšanās atļauju Lietuvā un atradis darbu, vēsta Lietuvas sabiedriskā raidorganizācija LRT.

Macijeviča aizbēgšanu uz Lietuvu atklāja bijušo Baltkrievijas drošības iestāžu darbinieku organizācija "Belpol", kas par to saņēmusi informāciju no baltkrievu diasporas Lietuvā.

"Noskaidrojām, ka tas vīrietis - Aleksandrs Macijevičs - patiešām bija Baltkrievijas policijas augsta ranga inspektors un bija tieši iesaistīts protestu vardarbīgā apiešanā, jo viņš liecināja pret protestētāju, meiteni, kura tagad ir politieslodzītā," stāsta "Belpol" pārstāvis Matvejs Kupreičiks.

Viļņā bāzētās uzņēmuma "Europos saugumo garantas", kas piedāvā plastmasas logus un durvis, direktors Jurijs Radjuns, kurš Baltkrievijas bijušo policistu pieņēmis darbā, LRT izteicies, ka Macijevičs viņam apliecinājis, ka nav piedalījies protestētāju apspiešanā.

Lietuvas Migrācijas departaments ir informēts par Macijeviču un sācis izmeklēšanu.

Plaši protesti Baltkrievijā izcēlās pēc tam, kad prezidenta vēlēšanās 2020.gada 9.augustā par uzvarētāju kārtējo reizi tika pasludināts diktators Aleksandrs Lukašenko, kurš atrodas pie varas kopš 1994.gada.

Baltkrievijas varasiestādes protestus nežēlīgi apspieda, vairāk nekā 35 000 cilvēku tika aizturēti. Galvenie opozīcijas pārstāvji vēlāk tika ieslodzīti vai bija spiesti pamest valsti. Neatkarīgie plašsaziņas līdzekļi faktiski ir likvidēti, un to žurnālisti apcietināti vai devušies trimdā.

Saskaņā ar Baltkrievijas cilvēktiesību grupas "Vjasna" datiem šobrīd Baltkrievijā ir vairāk nekā 1400 politieslodzīto.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu