Ukrainas jātniecei Bilokrinickai rosina piešķirt Latvijas pilsonību

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
155. vēlēšanu iecirknī Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijā notiek 12. Saeimas vēlēšanas
155. vēlēšanu iecirknī Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijā notiek 12. Saeimas vēlēšanas Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija izskatīšanai parlamentā iesniegusi likumprojektu Latvijas pilsonību piešķirt Ukrainas pilsonei, sportistei Jevai Bilokrinickai.

Bilokrinicku paredzēts atzīt par Latvijas pilsoni, reizē viņa saglabātu arī Ukrainas pilsonību.

Likumprojekts virzīts, ņemot vērā Bilokrinickas sportiskos sasniegumus pārstāvot Latviju starptautiskās sacensībās, valsts tēla atpazīstamības popularizēšanu pasaulē, izvērtējot individuālos apstākļus.

No 2021.gada, pārstāvot Latvijas Jātnieku federāciju (LJF), sportiste piedalījās Eiropas čempionātā junioriem un citās starptautiskās sacensībās. 2021. un 2022.gadā viņa kļuva par Latvijas čempioni iejādē junioru kategorijā, tāpat šajos gados viņa apbalvota kā labākā Latvijas iejādes sportiste junioru kategorijā.

No 2023.gada Bilokrinicka vairs nevar pārstāvēt Latviju starptautiski, jo atbilstoši nosacījumiem to drīkst darīt tikai personas, kurām ir Latvijas pilsonība. Saeimas Pilsonības komisijā arī skaidro, ka savu nākotni sportiste saista ar Latviju un vēlas pārstāvēt Latviju

2028.gada vasaras olimpiskajās spēlēs Losandželosā un citās sacensībās.

Bilokrinickas vēlmei iegūt Latvijas pilsonību atbalstu paudušas arī Latvijas Jātnieku federācija un jātnieku sporta biedrība "Barratt Equestian".

Latvijas atbildīgās iestādes informējušas deputātus, ka viņu rīcībā nav informācijas, ka uz Bilokrinicku būtu attiecināmi kādi Pilsonības likumā minētie ierobežojumi.

Sportiste Saeimas komisijas sēdē jau deva solījumu par uzticību Latvijai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu