Makrons pieprasa, lai Izraēla pārtrauc militārās operācijas Gazas joslā (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Francijas prezidents Emanuels Makrons. Foto: BERTRAND GUAY/AFP

Francijas prezidents Emanuels Makrons 14. februārī telefonsarunā ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu paziņojis, ka bojāgājušo skaits Gazas joslā esot nepieņemams un ka Izraēlai jāpārtrauc militārās operācijas šajā teritorijā.

Makrona kanceleja pavēstīja, ka prezidents telefonsarunā paudis Francijas stingros iebildumus pret Izraēlas uzbrukumu Rafahai Gazas joslas dienvidos, norādot, ka tā "var novest tikai pie jauna mēroga humānās katastrofas" un radīt jaunu reģionālās eskalācijas risku.

Francijas līderis uzsvēra, ka vienošanās par pamieru būtu jāpanāk nekavējoties, piebilstot, ka tai būtu "jāgarantē visu civiliedzīvotāju aizsardzība un masveida neatliekamās palīdzības pieplūdums".

Makrons izteicās, ka nepietiekama piekļuve iedzīvotājiem, kas atrodas smagā humānā krīzē, neesot attaisnojama.

Viņš norādījis, ka "obligāti jāatver Ašdodas osta" Izraēlā uz ziemeļiem no Gazas joslas, "tiešais sauszemes ceļš no Jordānijas un visi robežšķērsošanas punkti".

Francijas prezidents arī mudināja "premjerministru un visus Izraēlas līderus uzdrīkstēties piedāvāt saviem līdzpilsoņiem mieru nākotnē", ko, viņaprāt, var panākt tikai ar "Palestīnas valsts izveidi".

Francija otrdien paziņoja, ka piemēro sankcijas 28 ebreju kolonistiem, kurus tā apsūdz cilvēktiesību pārkāpumos okupētajā Rietumkrastā. Francija centīsies panākt sankciju piemērošanu arī Eiropas līmenī, paziņoja Ārlietu ministrija.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu