NA līderis Dzintars komentē no partijas izslēgtā deputāta Kiršteina darbības (3)

LETA
Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.
Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars. Foto: Zane Bitere / LETA

Bijušais Nacionālās apvienības (NA) politiķis, Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins ar savām darbībām šķeļ nacionāli konservatīvo bloku Latvijas politikā, šādu viedokli intervijā LTV "Rīta panorāmai" pauda NA līderis Raivis Dzintars.

Dzintara skatījumā, NA līdz šim spējusi apvienot dažādus viedokļus, vienlaikus esot vienotam nacionāli konservatīvam spēkam, savukārt no Kiršteina jaunajām politiskajām aktivitātēm iegūšot "Šlesers, "Progresīvie", "Saskaņa"" un citi NA oponenti, bet augstu politisku panākumu jaunajam veidojumam nebūšot.

Politiķis atzīmēja, ka atklājies, ka Kiršteins jau ilgāku laiku pirms izslēgšanas no NA strādājis uz sīkpartijas reanimēšanu, lai no tās piedalītos Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Kā ziņots, janvārī Kiršteins uzrakstīja iesniegumu par izstāšanos no NA. Šāds solis sekoja pēc deputāta brauciena uz Ķīnu Aināra Šlesera (LPV) vadītās grupas ietvaros. Lai arī publiskajā telpā starp partijas biedriem par šo braucienu uzvirmoja vērtējumu atšķirības, Kiršteins noliedza, ka pamestu NA brauciena dēļ.

Pēc NA līdera Raivja Dzintara teiktā, sadarbības grūtības ar Kiršteinu partijai bijušas ilgstoši. Lēmumu par turpmākas sadarbības pārtraukšanu ietekmējis arī deputāta brauciens uz Ķīnu. NA līderis atzīmēja, ka NA nostāja nav pret Ķīnu vai pret diplomātisku attiecību uzturēšanu ar to, taču ārpolitika būtu jāveido "vienoti un saskaņoti".

Kiršteins aģentūrai LETA teica, ka viņam ir "atšķirīgi uzskati par šo valdību un iespējamo darbošanos koalīcijā, ja kaut kas mainās un NA aicina atpakaļ", proti, par partijas stratēģiskajiem uzstādījumiem, viedokli un attieksmi pret Zaļo kursu un partiju "Vienotība".

Vēlāk atklājās, ka Kiršteins dibinājis biedrību "Latvijas neatkarības kustība" un kopā ar politisko partiju apvienību "Tauta. Zeme. Valsts" kandidēs Eiropas Parlamenta vēlēšanās un būs šī saraksta līderis. Minētā partiju apvienība tapusi no populistiskās partijas "ĶPV LV" atliekām.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu