Pirmo reizi mēneša laikā konstatē jaunus mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas robežsargi pie Latvijas – Baltkrievijas sauszemes robežas.
Latvijas robežsargi pie Latvijas – Baltkrievijas sauszemes robežas. Foto: Zane Bitere/LETA

Pēc aptuveni mēneša pauzes Valsts robežsardze 18. februārī konstatējusi nelegālo imigrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu.

Iepriekšējā reize bija 10.janvārī, kad tika konstatēti piecu cilvēku mēģinājumi iekļūt Latvijā, un tie līdz svētdienai bija vienīgie šādi gadījumi šogad.

Svētdien robežsardzes amatpersonas konstatējušas deviņu cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot robežu, līdz ar to kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 14 cilvēki, aģentūru LETA informēja robežsardzē.

Ja pērn rudenī vidēji dienā tika novērsti ap 100 cilvēku mēģinājumi iekļūt Latvijā, tad pēdējo mēnešu laikā šis skaits bija būtiski sarucis.

Pērn no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 13 863 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ uzņemti 428 cilvēki. Savukārt 2022.gadā tika novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu līdz šī gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā bija spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas pērn augustā nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu noteiktais pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms Baltkrievijas pierobežā no šā gada 11.februāra vairs netika turpināts, taču Silenes robežšķērsošanas vietas darbība netika atjaunota.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu