Spānijā nošauts pilots no Krievijas, kurš bija pārbēdzis uz Ukrainu (5)

LETA
Armijas helikopters virs Jūrmalas šosejas.
Armijas helikopters virs Jūrmalas šosejas. Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Krievijas helikoptera pilots, kurš pirms pusgada pārbēga uz Ukrainu, ir atrasts nošauts Spānijā, 19. februārī paziņoja Ukrainas militārā izlūkdienesta preses sekretārs Andrijs Jusovs

Viņš nesniedza sīkākas ziņas par pilota nāves apstākļiem.

Saskaņā ar mediju ziņām pilots nāves brīdī atradās Spānijā. Viņu atrada nošautu pēc tam, kad pilotam Spānijā pievienojās viņa bijusī draudzene, ziņoja Ukrainas medijs "Ukrainska Pravda".

Pilots pērnā gada augustā ar pilnīgi aprīkotu armijas helikopteru "Mi-8" aizlidoja no Krievijas uz Ukrainu. Pēc nolaišanās Ukrainas kara lidlaukā abi pārējie apkalpes locekļi tika nošauti bēgot, ziņoja Ukrainas avoti.

Pilots, kurš bija Krievijas pilsonis, saņēma no Kijivas apmēram 496 000 ASV dolāru ekvivalentu atlīdzību par pārbēgšanu un helikoptera nogādāšanu Ukrainas armijai. Krievijas valsts televīzija rudenī ziņoja, ka Krievijas slepenais dienests saņēmis pavēli nogalināt šo vīrieti, kuru Maskava uzskata par nodevēju.

Ukraina, kas kopš 2022.gada februāra cīnās pret Krievijas pilna apjoma iebrukumu, tā paša gada aprīlī noteica atlīdzību par funkcionējoša Krievijas militārā aprīkojuma nodošanu Kijivai. Krievu pārbēdzejiem, kas nodotu kaujas lidaparātus, tika piedāvāta atlīdzība līdz vairāk nekā 990 000 dolāru.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu