"Netaisos viņu apsveikt." Pasaules biatlona spīdekļi par Rastorgujeva vēsturisko sasniegumu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Andrejs Rastorgujevs
Andrejs Rastorgujevs Foto: dpa/scanpix

Pasaules biatlona zvaigznes neviennozīmīgi izteikušās par Andreja Rastorgujeva aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīto sudraba medaļu pasaules čempionātā.

Jau ziņots, ka Rastorgujevs aizvadītajā nedēļas nogalē Čehijas pilsētā Nove Mesto izcīnīja pirmo pasaules čempionātu sudrabu Latvijas biatlona vēsturē.

Rastorgujevs šosezon ir lieliskā formā, bet viņa sakarā joprojām tiek pieminēta 18 mēnešu diskvalifikācija par antidopinga pārkāpumiem, kas noslēdzās 2022. gada septembrī. Latvietis gada laikā trīs reizes nebija pieejams dopinga pārbaudēm, un par to arī tika sodīts.

Šā brīža pasaulē labākais biatlonists Juhanness Tīngness Bē par latvieša diskvalifikāciju un otro vietu pasaules čempionātā izteicās izvairīgi. 

"Biatlonā viss ir iespējams. Viņš jau daudzus gadus startē. Viņš ir sodīts, jo nebija pieejams dopinga pārbaudēm. Grūti teikt, vai viņš to darīja ar nolūku, vai arī vienkārši ir spītīgs. Viens no diviem variantiem. Ja es būtu saņēmis divus brīdinājumus, dzīvotu tajā pašā adresē," Norvēģijas televīzijas kanāls TV2 citē Bē.

Krietni skarbāks savos izteikumos bija zviedrs Sebastians Samuelsons: "Esmu viens no tiem, kuri uzskata, ka dopinga sodiem jābūt bargākiem. Es netaisos viņu apsveikt."

Sezonas turpinājumā ir paredzēti vēl četri Pasaules kausa posmi, no kuriem nākamais norisināsies februāra un marta mijā Oslo.

Kā vēstīts, biatlonists Andrejs Rastorgujevs Čehijas pilsētā Nove Mesto notikušajā pasaules čempionātā izcēlās ar labāko rezultātu Latvijas biatlona vēsturē - sudraba medaļu 15 kilometru distancē ar kopējo startu. Pēc sagaidīšanas dzimtenē 19. februārī Rastorgujevs sniedza interviju TVNET GRUPAI.

"Tas iekšēji bija izdzīvots vairākas reizes, kaut kur apziņā. Tas brīdis ir pienācis tagad. Tagad tas ir reāli," stāsta sportists.

Video: Intervija ar Rastorgujevu

Vaicājot, vai saņēma daudz apsveikumu, Rastorgujevs piebilst: "Divus telefonus jau samainīju, viss uzkarsa." 

Uz secinājumu, ka uzlicis augstu latiņu un jāturpina tiekties pēc medaļām, Rastorgujevs atbild: "Jā, tas ir forši, ka visi gaidīs. Andrejs arī gaidīs. Kopā gaidīsim."

Video: Sagaidīšana Rīgas lidostā 

Līdz šim no latviešiem tikai Ilmāram Bricim bija pasaules čempionātu medaļas - divas bronzas godalgas 2001. gadā 20 kilometru individuālajā distancē un 2005. gadā desmit kilometru sprintā.

Par čempionu kļuva norvēģis Juhanness Tīngness Bē, kurš mēroja vienu soda apli, finišējot 34 minūtēs un 50,2 sekundēs. Rastorgujevs bija viens no diviem sportistiem, kuri šāva precīzi, un finišā viņš atpalika 15,1 sekundi. Nepilnas 18 sekundes pēc Rastorgujeva finišēja vienu soda apli veikušais francūzis Kantēns Fijons-Majē.

Sezonas turpinājumā ir paredzēti vēl četri Pasaules kausa posmi, no kuriem nākamais norisināsies februāra un marta mijā Oslo.