PVD turpmākos sešus mēnešus veiks pastiprinātu kontroli pārtikas un barības piegādēm no Krievijas un Baltkrievijas (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pārtikas un veterinārais dienests.
Pārtikas un veterinārais dienests. Foto: Zane Bitere/LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no rītdienas turpmākos sešus mēnešus veiks pastiprinātu kontroli pārtikas un barības piegādēm no Krievijas un Baltkrievijas, aģentūru LETA informēja PVD.

PVD skaidro, ka pastiprinātā kontrole tiks uzsākta, lai novērstu bažas par riskiem cilvēku un dzīvnieku veselībai, kā arī pārliecinātos par sūtījumu atbilstību Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem, tostarp nepieļaujot, ka patērētāji varētu tikt maldināti par preču veidu, identitāti, īpašībām, sastāvu, daudzumu, derīgumu, izcelsmes valsti vai izcelšanās vietu, izgatavošanas vai ražošanas metodi.

Dienestā skaidro, ka turpmāk vismaz 10% preču no noteiktām preču grupām, piemēram, zirņiem, graudaugu produktiem, eļļas augu sēklām, lopbarībai, kas tiks vestas no Krievijas un Baltkrievijas, kā arī vismaz 5% preču, kas tiks vestas no citām trešajām valstīm, tiks veikta ne tikai dokumentu, identitātes un fiziskā pārbaude, bet arī tiks noņemti paraugi laboratoriskajiem izmeklējumiem.

Saskaņā ar PVD datiem 2023.gadā PVD robežkontrolei uzrādītas 2 513 271 tonnas dažādu no Krievijas un Baltkrievijas ievestu pārtikas preču, tostarp lopbarība, graudaugi, dārzeņi, sēklas, dzērieni, cukura konditorejas izstrādājumi, kafija, tēja un citi.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu