Krievijas šķēpmetējai par dopinga lietošanu piespriesta četru gadu diskvalifikācija un anulēti rezultāti

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Šķēpmešana. Ilustratīvs attēls.
Šķēpmešana. Ilustratīvs attēls. Foto: William Farquhar/Shutterstock

Krievijas šķēpmetējai Viktorijai Sudaruškinai par dopinga lietošanu piespriesta četru gadu diskvalifikācija un anulēti viņas rezultāti kopš 2013.gada, informē Vieglatlētikas integritātes savienība (AIU).

33 gadus vecā Sudrauškina starptautiskajā arēnā neguva lielus panākumus, vien 2013. gada Universiādē Kazaņā izcīnot sudraba godalgu. Toreiz ceturtā šķēpmešanas sacensībās bija Gundega Grīva, kura aģentūrai LETA norādīja, ka nav informēta, vai konkurentes diskvalifikācijas rezultātā notiks kāda godalgu pārdale pirms vairāk nekā desmit gadiem notikušajās sacensībās.

Pēc Maskavas antidopinga laboratorijas datu nākšanas atklātībā, konstatēts, ka Sudaruškina laika posmā no 2013. līdz 2014.gadam vairākas reizes pārkāpusi antidopinga noteikumus, lietojot aizliegtās vielas.

AIU lēmumā teikts, ka anulēti visi Sudaruškinas rezultāti kopš 2013.gada 28.februāra, tajā skaitā atņemtas medaļas, tituli, ranga punkti, naudas prēmijas un balvas. Viņai piemērota arī četru gadu diskvalifikācija, kas stājusies spēkā ar lēmuma pieņemšanas brīdi.

Sportistei ir tiesība pārsūdzēt lēmumu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu