Vītola izcīna otro vietu Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā Siguldā

"Eberspracher" Pasaules kausa astotais posms kamaniņu sportā sievietēm Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas pārstāve Elīna Ieva Vītola 24. februārī Siguldā Pasaules kausa astotajā posmā kamaniņu sportā ieņēma otro vietu, sestā finišēja Zane Kaluma, septītā - Kendija Aparjode un astoto - Sigita Bērziņa.

Bērziņa braucienu veica 41,685 sekundēs, apsteidzot amerikānieti Ešliju Fārkersoni, kura trasi veica 41,715 sekundēs, un Aparjodi, kura finišēja 41,750 sekundēs.

Ceturto vietu ieņem vāciete Jūlija Taubica (41,757), piekto - austriete Liza Šulte (41,774) un sesto - vēl viena Latvijas sportiste Elīna Ieva Vītola (41,779), kura vēl par divām sekundes simtdaļām apsteidza vācieti Annu Berreiteri un par 31 sekundes tūkstošdaļu - austrieti Madeleini Egli.

14.vietu pēc pirmā brauciena ieņem Zane Kaluma, kura trasi veica 41,949 sekundēs.

Divas sportistes piedzīvoja kritienus.

Otrajā braucienā Vītola sasniedza trešo labāko rezultātu un divu braucienu summā uzvarētājai Berreiterei, kura bija ātrākā braucienā, piekāpjoties 0,018 sekundes.

Berreitere finišēja minūtē un 23,405 sekundēs, bet trešo vietu ieņēma piekto rezultātu braucienā sasniegusī Vācijas sportiste Taubica, kura komandas biedrenei zaudēja 0,081 sekundi.

Vītola tiešraidē televīzijas kanālā LTV7 atzina, ka viņai gribējies aizvadīt atbrīvotākus braucienus, bet otrajā braucienā viņa nedaudz kļūdījās pēdējā virāžā.

Ceturtā finišēja Fārkersone (+0,116), kura otrajā braucienā bija astotā, piektā - Šulte (+0,151), kura otrajā braucienā bija septītā, sestā - Kaluma, kura sasniedza otru labāko rezultātu braucienā un uzvarētājai divu braucienu summā zaudēja 0,156 sekundes.

Septītā finišēja Aparjode (+0,161), kura braucienā bija desmitā, bet astoto vietu ieņēma Bērziņa (+0,263), kura braucienā ierindojās 14.vietā.

Piektdien Pasaules kausa posmam Nāciju kausa sacensībās kvalificējās Kaluma, ieņemot septīto vietu, bet Frančeska Bona ierindojās devītajā vietā.

Pēc tam pamīšus startēs vīriešu un sieviešu divnieki. Vīrieši pirmo braucienu aizvadīs plkst.12.55 pēc Latvijas laika un otro - plkst.14.40, bet sievietes trasē dosies attiecīgi plkst.13.40 un 15.30. Pasaules kausa sacensības tiešraidē translē televīzijas kanāls TV6.

Svētdien vieniniekos sacentīsies vīrieši, kā arī tiks aizvadītas sprinta sacensības.

Sacensībās ir pieteikušies startēt 135 sportisti no 16 valstīm.

Latvijas kamaniņu sporta izlasi vieniniekos pārstāv Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode, Zane Kaluma, Frančeska Bona, Kristers Aparjods, Gints Bērziņš, Kaspars Rinks, Roberts Dreimanis, bet divniekos - Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs, Jānis Gruzdulis-Borovojs/Ēdens Eduards Čepulis, Anda Upīte/Zane Kaluma un Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna.

Nāciju kausā par vietu Pasaules kausa pamatsacensībās cīnījās Bērziņš, Dreimanis, Kaluma un divnieks Baltgalvis/Jegorovs. Gruzdulis-Borovojs/Čepulis un Bona Nāciju kausā startēja bez iespējas kvalificēties Pasaules kausa sacensībām, jo sieviešu konkurencē valsti vieniniekos var pārstāvēt četras sportistes, bet ekipāžu sacensībās - trīs dueti.

Pasaules kausa sezona tiks noslēgta nākamajā nedēļas nogalē ar vēl vienu posmu Siguldā.