FOTO Rīgas Zooloģiskā dārza mīlulis Amūras tīģeris Augusts svin sešu gadu jubileju

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas zooloģiskā dārza tīģeris Augusts svin sešu gadu jubileju
Rīgas zooloģiskā dārza tīģeris Augusts svin sešu gadu jubileju Foto: Rīgas zooloģiskā dārza profils sociālajā platformā "Facebook"

Rīgas Zooloģiskā dārza publikas mīlulis Amūras tīģeris Augusts sestdien, 24. februārī, svin savu sešu gadu jubileju. Dzimšanas dienai par godu jubilārs saņemis īpašu dāvanu – no otrreizēji pārstrādājamiem materiāliem izgatavotu, ar zoodārza Āfrikas Savannas dzīvnieku iesmaržinātiem salmiem un alpakas vilnu pildītu govs formas spēļu mantiņu, ziņo Rīgas Zooloģiskais dārzs.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Amūras tīģeris Augusts ir dzimis 2018. gada 22. februārī Ebersvaldes zoodārzā Vācijā.

FOTO: Rīgas zooloģiskā dārza tīģeris Augusts svin sešu gadu jubileju

Uz Rīgu tas atceļoja 2020. gada septembrī. Kopā ar Augustu mūsu zooloģiskajā dārzā mīt arī kādreiz Rīgā dzimušā tīģera Klifa Granta meita Taiga.

Tā kā šie lielie kaķi ir vientuļnieki, ar pretējā dzimuma pārstāvjiem tie satiekas tikai pārošanās periodā. Tāpēc āra voljērā vienlaicīgi uzturas tikai viens dzīvnieks.

Tīģeris Augusts jau itin drīz pēc ierašanās kļuva par publikas mīluli, bieži uzturoties pie aploka skatu laukuma un priecējot zooloģiskā dārza apmeklētājus.

Taiga raksturā ir atturīgāka, tādēļ viņa lielajā voljērā labprātāk nāk vakarpusē un pavada laiku tajā līdz pat rītam.

Rīgas Zooloģiskā dārza kopēji daudz uzmanības velta savu aprūpējamo dzīves dažādošanai, lietojot daudzveidīgus vides bagātināšanas elementus.

Tās ir gan dažādas kartona kastes, ko dzīvniekam dzenāt pa voljēru un plucināt, gan lielākas un mazākas bumbas. Lieti noder arī lielākas plastmasas mucas, tādēļ tīģeru aplokā atrodas arī šāda rotaļlieta.

Viena no Augusta rotaļu mucām ir izvietota skatu laukumā un pieejama apmeklētājiem, ļaujot tiem tuvumā uzskatāmi novērtēt dižkaķa zobu varenību.

Amūras tīģeri ir augumā lielākā tīģeru pasuga. Tā iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā nopietni apdraudēto dzīvnieku kategorijā.

Jāpiemin, ka Amūras tīģeru vairošanai un saglabāšanai zooloģiskajos dārzos ir izveidota Amūras tīģeru Apdraudēto sugu Eiropas programma (EEP), kurā iesaistījies arī Rīga ZOO. 

Rīga ZOO joprojām turpinās Tropu mēnesis, un arī šajās brīvdienās apmeklētāji pēc jubilāra apciemošanos tiek aicināti doties izpētīt bezmugurkaulnieku pasauli "Kukarača un draugi" Tropu mājā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu